DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Sınav Şartsız Bilgisayar Mühendisliği Eğitimini Nerede Alabilirim?

Dünya'nın en kaliteli okullarına ev sahipliği yapan Ukrayna'da sınav şartsız Bilgisayar Mühendisliği eğitimi almak için tek yapmanız gereken, lise diplomanız ve not dökümünüz ile kayıt olmak. Ayrıca öğrenci dostu bir ülke olması ile de bilindiği için burada uygun fiyatlarla eğitim alma şansına sahipsiniz. Peki Ukrayna'nın kaliteli okulları hangileridir?

Kharkov Politeknik Üniversitesi
Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna'da üniversite sınavına girmeden Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alabileceğiniz okulların başında geliyor. Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan ve tanınmış bir ticari, bilimsel ve kültürel merkez niteliğini taşıyan Kharkov kentinde bulunmaktadır. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olup 100’den fazla uzmanlık alanında öğrenci yetiştirmektedir. KPÜ’deki Uluslararası Eğitim Departmanı, öğrencilere üniversite eğitimlerine başlamadan önce Rusça öğrenme imkânı tanımakta, Ukrayna’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak için hazırlamaktadır.

Kiev Politeknik Üniversitesi
Ukrayna'nın önde gelen kurumlarından biri olan Kiev Politeknik Üniversitesi, 1898 yılında kurulmuştur. Bünyesinde 19 fakülte ve 15 eğitim ve araştırma enstitüsü vardır. Kiev Politeknik Üniversitesi 42.000 öğrencinin öğrenim gördüğü bir üniversitedir. Kiev Politeknik Üniversitesi birçok uluslararası firmalar ile araştırma ve eğitim işbirliği içindedir. Kiev Politeknik Üniversitesi bölümleri fiyatları Rusça ve İngilizce dillerine göre değişmektedir. Dünya genelinde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 112 ülkede diploması geçerlidir.

Odessa İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi
1930 yılından beridir eğitim ve öğretim hayatını sürdürmekte olan Odessa Devlet Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi, Ukrayna'nın en önemli üniversiteleri arasındaki yerini korumaktadır. Kendini geliştirmek adına AB Üniversiteler Birliği'ne giriş yapmış olan üniversitede, çok sayıda  eğitim binası, özel laboratuvarlar, bilgisayar odaları, yabancı dil laboratuvarları ve geniş bir kütüphane bulunmaktadır. Odessa İnşaat ve Mühendislik Akademisi'nin öğrencilerine sağladığı cömert yurt imkanları da mevcuttur.

Odessa Politeknik Üniversitesi
1918 yılında kurulan Odesa Politeknik, köklü ve gelenekleri olan bir eğitim kurumudur. Yıllar içinde Ukrayna’nın önde gelen üniversitelerinden, en önemli eğitim ve araştırma merkezlerinden biri haline gelerek bilim ve eğitimin gelişiminde büyük rol oynamıştır. Bünyesinde dünyaca tanınan pek çok bilim insanı ve araştırmacı görev yapmaktadır.

Diğer Ukrayna üniversiteleri hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bunun  yapmak için iletişim formumuzu doldurmanız yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız