DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Ukrayna'da Sınavsız Üniversite Eğitimi

Ukrayna, öğrenci dostu olması ile bilinen ülkelerin başında gelmektedir. Ülkemizden bir çok öğrencinin ilk tercihleri arasında yer alan Ukrayna, aynı zamanda sınavsız üniversite eğitimi ile de öne çıkmaktadır. Ukrayna üniversiteleri aynı zamanda uygun harç ücretleri ile de öğrenciler için avantajlı konumdadır. Uluslararası geçerliliği bulunan bir diplomanın sahibi olmak isteyen öğrenciler, üniversite sınavı olmaksızın bu isteklerini Ukrayna'da bulunan okullarda gerçekleştirebilirler. Peki bu kurumlar hangileridir?

Ukrayna'da Üniversite Sınavı Derdi Olmadan Okuyun
Ukrayna'nın en eski ikinci öğretim kurumu olan Karazin Kharkiv Üniversitesi, Ukrayna'da sınavsız eğitim alabileceğiniz önemli bir kurumdur. Karazin Üniversitesi Ukraynanın Harkov şehrinde bulunmaktadır . 2017 verilerine göre QS World Ranking Üniversite Dünyası sıralamasında En iyi ilk 1000 üniversite içerisine girmekte olup 382. sırada yer almaktadır.Üniversite Dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer aldığı için Mezunlardan LYS - YGS baraj puanı istenmez , Mezunlar YÖK denkliği konusunda problem yaşamamaktadır.

1885 yılında kurulan ve Ukrayna'nın en köklü okullarından biri olan Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan ve tanınmış bir ticari, bilimsel ve kültürel merkez niteliğini taşıyan Kharkov kentinde bulunmaktadır. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olup 100’den fazla uzmanlık alanında öğrenci yetiştirmektedir. KPÜ’deki Uluslararası Eğitim Departmanı, öğrencilere üniversite eğitimlerine başlamadan önce Rusça öğrenme imkânı tanımakta, Ukrayna’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak için hazırlamaktadır.

Uzaktan Eğitim Veren Sınavsız Ukrayna Okulları
Ukrayna'da hem sınavsız hem de uzaktan eğitim veren kurumlar da bulunmaktadır. 22 Kasım 1994'te Ukrayna'da kurulan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, ülkenin önde gelen yüksek öğrenim kurumudur. Okul, Başkanlık Kararnamesi ile 2 Mart 2001'de "ulusal" statüsünü kazanmıştır. Üniversite 4. akreditasyon seviyesine sahip olup, ülkenin en prestijli okulları arasında gösterilmektedir. Lisans, lisans tamamlama, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bir çok program sunan kurum, özellikle hukuk, sivil güvenlik, yönetim sistemleri, sosyal bilimler ve bilgi teknolojileri alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Ukrayna'nın saygın okullarından biri olan Kharkiv Ulusal İçişleri Bakanlığı Üniversitesi, aynı zamanda sınavsız eğitim veren bir kurumdur. 

Ukrayna okulları hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız