DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Sınavsız Üniversite Eğitimi Hakkında Merak Ettikleriniz

Bilindiği gibi ülkemizdeki üniversite sınav sistemi hayalindeki bölümü okumak ve severek yapacağı bir mesleğe sahip olmak isteyen öğrencilerin önünde aşılması gereken önemli bir engeldir. Yurtdışında eğitim almak ise hayallerini ve kariyer hedeflerini bu engele takılmadan gerçekleştirmek, dünya standartlarında kaliteli eğitim almak isteyenlerin tercihi olmaya devam etmektedir. Gelişen eğitim standartları, köklü üniversiteleri ve yabancı öğrenci kabulünde sağladığı imkanlarla Ukrayna yurtdışı eğitim konusunda en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Sınav engeline takılmadan, YÖK denkliği konusunda sorun yaşamamak ve dünya genelinde pek çok ülkede geçerliliği olan bir üniversite diplomasına sahip olmak istiyorsanız, Ukrayna kuşkusuz iyi bir tercihtir.

Ukrayna’nın köklü üniversitelerinde kaliteli ve uluslararası standartlarda eğitim almak için sahip olmanız gereken tek şey lise ve dengi bir diplomadır. Bologna sürecine dahil olan Ukrayna üniversitelerinde çok çeşitli alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim almanız mümkündür. Dünya genelinde pek çok ülke ve uluslararası kuruluş tarafından tanınırlığı olan üniversiteler size mezuniyet sonrasında Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesinde iş imkânı sağlayacaktır.  

Ukrayna’da lise ve dengi diplomalarla öğrenci kabul eden üniversiteler hakkında bilgi vermek gerekirse öncelikle Ukrayna’nın en köklü ve prestijli eğitim kurumlarından olan Karazin Kharkiv Üniversitesi’nden bahsetmekte fayda var. 1804 yılında kurulan üniversite 200 yılı aşkın köklü bir eğitim geleneğine sahip. Bünyesinde 19 fakülte bulunan üniversite QS World Ranking Dünya Üniversite sıralamasında ilk 1000 üniversite arasında yer almaktadır. Eğitim müfredatı İngilizce ve Rusçadır. Ukrayna’da sınavsız eğitim alabileceğiniz bir diğer köklü okul, 1898 yılında başkent Kiev’de kurulan Kiev Politeknik Üniversitesi’dir. Dünya çapında 112 ülkede tanınırlığı olan okul 19 fakültede mühendislik, doğa ve insan bilimlerinin de aralarında bulunduğu çok çeşitli alanda eğitim vermektedir. 1948 yılında Sumy şehrinde eğitim vermeye başlayan Sumy Devlet Üniversitesi de Ukrayna’da lise ve dengi diplomayla kayıt yaptırabileceğiniz okullardan biridir. Dünya çapında pek çok saygın üniversite ve kuruluşla yaptığı iş birlikleriyle öne çıkan okulun eğitim dili Ukraynaca olmakla birlikte İngilizce ve Rusça eğitim seçenekleri de sunmaktadır. Bahsi geçen okulların yanı sıra Odessa Uluslararası Humanitarian, Odessa Tıp Üniversitesi, Kharkov Politeknik Üniversitesi, Taras Shevchenko Devlet Üniversitesi, Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi, Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi ve Kiev Ulusal Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi Ukrayna’da sınavsız üniversite eğitimi alabileceğiniz okullar arasında yer alıyor. Ukrayna’nın köklü eğitim geleneği ve gelişen uluslararası eğitim anlayışıyla Avrupa standartlarında kaliteli eğitimi sınavsız almak mümkün. 

Ukrayna, eğitim alanındaki saygınlığının yanı sıra uluslararası öğrencilere sağladığı destekler ve düşük maliyetli ve kaliteli yaşam standartlarıyla da dünyanın önde gelen eğitim merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Siz de geleceğinizi tek bir sınavla belirlemek yerine hayalinizdeki eğitimi almak ve severek çalışacağınız bir meslek edinmek istiyorsanız Ukrayna’da sınavsız üniversite eğitimi hakkında merak ettiklerinizi uzman eğitim danışmanlarımıza sorabilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek yüz yüze bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız