DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Sınavsız Üniversite Olanakları

Üniversite sınavına hazırlanan ve bu yoğun sürecin ardından hayatını belirleyecek önemli seçimlerden birinin, birkaç saatlik bir sınava bağlı olmasından huzursuzluk duyan şüphesiz pek çok üniversite öğrencisi adayı vardır. Onlar için şahane bir teklifimiz var: Üniversite sınav stresini yaşamak zorunda kalmadan, hayalinizdeki alanlarda yurtdışında kaliteli ve saygın üniversitelerde eğitim alabilirsiniz!

Ukrayna’da yer alan önemli üniversitelerde lise veya meslek lisesi diploması yeterli olmak üzere sınavsız okuyabilme imkânınız bulunmaktadır. Bologna Sürecine dahil olup uluslararası eğitim arenasında yer edinmesinden de anlaşılacağı üzere Ukrayna, eğitim standartlarını gittikçe daha da çok yükselten bir ülkedir. Ukrayna üniversitelerinden mezun olanların diplomaları dünya genelinde pek çok üniversitede kabul edilmektedir. Aynı zamanda, uluslararası düzeyde pek çok şirkette Ukrayna üniversitelerinde yetişmiş uzmanlar yer almaktadırlar. Bu gibi avantajlarının yanı sıra çoğu Avrupa ülkesine oranla daha uygun yaşam koşulları sayesinde de Ukrayna üniversiteleri pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. 

Ukrayna’da yer alan ve yalnızca lise ve dengi diploma şartıyla eğitim olanağı sağlayan üniversitelerden kısaca bahsetmek gerekirse, ilkin, Kiev Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın başkenti ve en büyük şehri olan Kiev’de 1898 yılında kurulmuştur. Bu köklü üniversitede 19 fakülte ve 15 eğitim ve araştırma enstitüsü bulunmaktadır. Bu üniversitenin diploması dünya genelinde 112 ülkede geçerlidir. Farklı mühendislik alanlarından doğa ve insan bilimlerine kadar sayısız farklı branşta eğitim imkanı sunan Kiev Politeknik Üniversitesi’nde sınavsız okuyabilirsiniz.

Ukrayna’nın bir diğer önemli eğitim kurumlarından olan Karazin Kharkiv Üniversitesi ise ülkenin en büyük ikinci şehri konumundaki Kharkiv’de 1804 yılında kurulmuştur. Ukrayna’nın en köklü ve saygın üniversitelerinden biri konumundaki Karazin Kharkiv Üniversitesi, Doğu Avrupa genelinde de en eski üniversitelerden biridir. Karazin Kharkiv Üniversitesi, aynı zamanda, 2017 QS World Ranking Üniversite Dünyası sıralamalarının 2017 verilerine göre en iyi 1000 üniversite arasında 382. sırada yer almaktadır. Üniversite; lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında 19 fakültede İngilizce ve Rusça eğitim vermektedir. Doğa bilimleri, tıp, matematik ve istatistik, mimarlık, gazetecilik, sosyoloji, coğrafya, tarih gibi çeşitli alanlarda kaliteli eğitim imkânı sunan üniversitede yalnızca lise ve dengi bir diploma ile eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz.

Sınavsız üniversite olanaklarıyla ilgili daha fazla bilgi almak, Ukrayna’daki üniversite yaşamını ve sınavsız başvuru imkanı sunan üniversiteleri yakından tanımak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz. Dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız