DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Tıp Okumak İsteyenlere Tavsiyeler

Tıp eğitimi, üniversitede öğrenim görmek isteyen ve kariyerlerine doğru giden yolda eğitimlerinin bir sonraki basamağına tırmanma amacındaki bir çok öğrenci için ideal bir seçimdir. Ülkemizde son derece zorlu olan bu eğitimin gerektirdiği koşullar, ideallerinden vazgeçmek istemeyen bir çok öğrenciyi yurtdışında tıp eğitimi almaya yöneltmektedir. Bu yönelim ile öğrenciler tıp eğitimini daha rahat koşullarda almalarını sağlayacak pek çok ülkeyi keşfetmekte ancak oluşan seçeneklerin çokluğundan dolayı seçim yapmakta sık sık zorlanmaktadırlar.

Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, öğrencilere bu zorlu seçim süreci sırasında yardımcı olmayı hedefleyen bir kurumdur. Haliyle, misyonunun gereği olarak, yurtdışında tıp eğitiminin en iyi ve aynı zamanda en rahat alınabileceği ülkeyi belirlemiştir. Yaptığımız titiz araştırmalar bizi Ukrayna sonucuna ulaştırmıştır. Yurtdışında eğitim veren ülkelere göre nispeten ucuzluğu, tıp konusunda son yıllarda gerçekleştirdiği büyük atılımlar, sınavsız eğitim şansı ve ailelerin ülkede okuyan öğrencileri ziyaret edebilmesi için vize şartı uygulamamasıyla Ukrayna, yurtdışında tıp okumak isteyen öğrencilerin ilk seçeneği olmalıdır.

Bu güzel ülkede tıp eğitimi almak isteyen öğrencilere ne gibi tavsiyelerde bulunabiliriz? Ukrayna’yı tıp eğitimi konusunda avantajlı kılan durumlar nelerdir? Ukrayna’da alacağınız tıp eğitimini hangi üniversitelerde sürdürebilirsiniz? Aklınızdaki bu tarz soruların cevabını hemen verelim.

Öncelikle, Ukrayna’da tıp eğitimi alacaksanız, ülkedeki bir çok eğitim kurumunun Rusça eğitim verdiğini aklınızdan çıkarmamalısınız ancak sakın korkmayın, zira Ukrayna’daki bir çok üniversite Rusça hazırlık kursları vermekle beraber, İngilizce eğitim seçeneğini de sunmaktadır. Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra bilim, teknoloji ve tıp alanında bir çok atılım gerçekleştirmiş Ukrayna’da alacağınız bir tıp eğitimi sizi kariyerinize tam donanımlı bir şekilde hazırlayacak, Avrupa üniversitelerine taş çıkartacak bir akademik müfredattan geçmenizi sağlayacaktır.

Eğitim kurumları açısından Ukrayna’da olabilecek en verimli tıp eğitimini almanızı sağlayacak üniversitelerden birisi, Ukrayna’nın kuzeydoğusundaki Sumy şehrinde yer alan Sumy Devlet Üniversitesi’dir. Dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında bulunan eğitim kurumu, kaliteli akademik eğitimi ile yurtdışında eğitim görmek isteyen bir çok ülkeden öğrencinin tercihidir. Araştırma laboratuvarlarının ve hastanelerinin modernliği ile göz kamaştıran, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış okul; her doktor adayının hayalidir diyebiliriz.

Ukrayna’da tıp eğitimi konusunda size tavsiye edebileceğimiz diğer yüksek öğrenim kurumu ise Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi’dir. Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi, geleneksel eğitim yöntemlerini ve araştırma ruhunu, büyük bir veri havuzunda birleştirip, klinik esasları son derece önemseyen bir üniversitedir. Bu bütünlüğünden dolayı da Ukrayna’da tıp eğitimi almak amacında olan her öğrencinin aklında yer edinmelidir.

Ukrayna’da tıp eğitimi almak ve yurtdışında tıp okuyabileceğiniz diğer üniversiteler hakkında bilgi edinmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret edebilir, alanında başarılı ve deneyimli eğitim danışmanlarımızla yurtdışında tıp eğitiminizi en sağlıklı şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız