DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Uzaktan Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler

Günümüzde üniversite okumak, özellikle de kaliteli bir eğitim almak, artık fazlasıyla küreselleşen ve teknoloji konusunda kendini hızla geliştiren dünyamız için hiç de zor değil. Günlük hayatta iş, aile, sosyal çevremiz bakımından pek çok şeyle uğraştığımız için, zamanımızın neredeyse tümü gündelik hayatın ihtiyaçlarına gidiyor olabilir. Fakat uzaktan eğitim almak, size bu konuda oldukça fayda sağlayan bir eğitim modelidir.

 

Uzaktan eğitim modelinin faydalarına şöyle bir göz atacak olursak, özellikle çalışan kişiler için fazlasıyla ideal bir süreçtir diyebiliriz. Hem çalışıp, hem de üniversite okumak, vaktinizin çoğunu harcamak için, tek bir seçeneği seçmeye zorunlu bırakacağından dolayı, ikisini bir arada sürdürmek oldukça zor olacaktır. Özellikle evli ve çalışan kişiler için, ayrıca üniversite okumak ve okula gitmek bir hayli zorlu olacağı için, uzaktan eğitim bu konuda fazlasıyla destekleyici bir çözüm sunmaktadır.

 

Elbette uzaktan eğitim almak, sadece evli ya da çalışan kişiler için değil, zamanını başka bir şeyle harcamak zorunda kalıp, üniversite eğitimi aldığı sırada okula gidemeyen herkes için fazlasıyla idealdir. Uzaktan eğitim, zamandan ve mekandan bağımsız olabildiği için de, siz nerede olursanız olun, bu eğitimi ayağınıza kadar getiren bir olanak sunmaktadır. Ayrıca uzaktan eğitim alıyor olmanın, kampüste eğitim alıyor olmaktan akademik olarak hiç bir farkı bulunmadığı için de çoğu insanın tercih ettiği bir eğitim modelidir demek asla yanlış olmayacaktır.

 

Özellikle yurtdışındaki üniversitelerden eğitim almak isteyen öğrenciler için Avrupa’nın pek çok ülkesinde bulunan başarılı okullarında, bu imkan mevcuttur. Özellikle Ukrayna uzaktan eğitim konusunda başı çekmektedir diyebiliriz. Odessa Uluslararası Humanitarian University (Odessa Uluslararası Dil Üniversitesi), Ukrayna’da uzaktan eğitim alabileceğiniz kaliteli okullardan biridir.

 

Odessa Uluslararası Humanitarian University, 2002 yılında kurulmuş olup, Bologna anlaşmasına dahildir ve eğitim-öğretim alanında 4. akreditasyon seviyesindedir. Eğitim kadrosunda pek çok başarılı doktor, doktor adayı ve akademisyeni barındırmaktadır. Odessa International Humanitarian University, bugün 4 Fakülte, 2 Enstitü ve 17 bölüm ile eğitim hayatını kaliteli bir şekilde sürdürmektedir. Üniversitenin eğitim dili İngilizce, Rusça ve Ukraynacadan oluşmaktadır. Okulun bölümlerini sıralamak gerekirse: Beden Eğitimi, Bilgisayar Mühendisliği, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hukuk, Dilbilim ve Tercümanlık, Ekonomi, Ekonomi ve Yönetim ve Hukuk’tur. Bunlar bölümlerden sadece bazılarıdır.

 

Eğer siz de hem gündelik hayatınızın koşuşturmacası içinde diğer sosyal aktivitelerinizden arta kalan zamanlarda, keyfinize ve rahatınıza göre bir eğitim modeli alıp, üstüne bir de kaliteli ve vizyonu geniş akademik süreciyle size uluslararası bir iş fırsatının kapılarını aralayacak bir diplomaya sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özellikle Avrupa’da ve Ukrayna’da uzaktan eğitim alabileceğiniz bir okula kayıt yaptırmak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerindeki deneyimli eğitim danışmanlarıyla görüşüp, bu süreci hemen başlatabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız