DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna’da Uzaktan Eğitim Programları

Uzaktan eğitim; özellikle çalışanlar için iyi bir alternatif olacak ve bu sayede kariyerini daha ileri hedeflere taşıyacak bir şans olarak değerlendirmeye etken olan sistemdir. Yurtdışında uzaktan eğitim imkânı veren birçok üniversite yer almaktadır. Ukrayna'da uzaktan eğitim; lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim programları seviyesinde uygulanabilmektedir.

Üniversite eğitimini tamamlayan ancak bazı engeller nedeniyle lisans, yüksek lisans, doktora programlarına deva edemeyenler için iyi bir fırsat oluşturan uzaktan eğitim programları Ukrayna'da yer alan üniversitelerde de bulunmaktadır. Geniş bir şekilde kaliteli bir eğitim imkânı sunan uzaktan eğitim programları; üniversite eğitimini tamamlayan gençlerin ilerideki hedeflerine ulaşmasını sağlayacak ve kariyerini artıracak bir şans olarak değerlendirilmektedir. Uzaktan eğitimde online posta ile eğitim olanağı sağlanırken sınavlara yerinde girerek eğitim tamamlanabilmektedir.

Ukrayna'da uzaktan eğitim programına katılmak isterseniz ayrıca ekonomik olarak da kazançlı olacaksınız. Çünkü devam mecburiyeti olmaması ve sadece sınav dönemlerinde konaklama ve diğer ihtiyaçların karşılanması ekonomik olarak daha ucuza eğitim alma olanağı sunacaktır. Uzaktan eğitim; çalışanlar için bir avantaj yaratırken ayrıca maddi açıdan rahat hareket etme olanağını da tanımaktadır. Yurtdışında uzaktan eğitim veren üniversitelerde uzaktan eğitim olanağı olması, bir açıdan eğitimini yarıda bırakan kişilere yeniden eğitimlerini tamamlama fırsatı yaratmaktadır.

Ukrayna'da uzaktan eğitim olanağı sunan üniversitelerin olması Türkiye'deki öğrenciler için bir avantajdır. Ukrayna'da her açıdan kaliteli bir eğitim verilmesinin yanı sıra harçlarında düşük olması artı bir değerdir. Türkiye'de yüksek lisans ya da doktora yapmak isterken mecburi olan sınav uygulaması olması nedeniyle yerleşemeyen öğrenciler için de sınavsız olarak bu eğitimleri tamamlama olanağı  bulunmaktadır. Yurtdışında yüksek lisansı tamamlamak için sadece sınavlara girerek başarılı not almak yeterli olabilmektedir. Ukrayna'da uzaktan eğitim almak istemeniz halinde konaklama konusunda da hiçbir sorun yaşamazsınız. Apart odalar, yurtlar ya da kiralık evler kısa dönem konaklayacak olanlar için de bir seçenek oluşturmaktadırlar.

Ukrayna'da uzaktan eğitim programlarına katılmak isteyenlerin, başvuru için genel şartları, tanınırlık, denklik, vize gibi diğer pek çok bilgiyi uzman danışmanlarımız aracılığıyla almaları mümkündür. Her konuda gerekli bilgiyi sizlere sunacak olan danışmanlarımız Ukrayna'da uzaktan eğitim almanız ile ilgili tüm detayları size aktarmakla birlikte, eğitim süreciniz boyunca sizlere destek vermeyi de sürdürmektedirler. Telefon ve Canlı Destek hattımız üzerinden bize ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız