DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna’da Yüksek Lisans Yapmak

Ukrayna'da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin lisans eğitimini tamamlaması şartı bulunmaktadır. Ukrayna'da lisansüstü eğitimde Rusça, Ukraynaca ve İngilizce eğitim dili kullanılmaktadır. İstediğiniz dilde eğitim alabilme imkânı bulabileceğiniz Ukrayna Üniversitelerinde eğitim dili olarak Rusça çok daha fazla dikkat çekmekte ve Türk öğrenciler için tercih nedeni olabilmektedir.

 

Ukrayna'da yaşam maliyetleri oldukça uygundur. Yeme içme, ulaşım gibi daha birçok temel ihtiyaç; ekonomik olarak karşılanabilmektedir. Ayrıca Ukrayna'da konaklama açısından birçok üniversitenin kendine ait yurtlarının olması bu konuda fırsat oluşturur. Bunun yanı sıra ev kiralayarak da konaklama imkânı bulunmaktadır. Ekonomik açıdan uygun olan ev kiraları ayrıca öğrencilerin birlikte kalmaları halinde daha da uyguna gelebilmektedir.

 

Ukrayna'da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere kapılarını açan Ukrayna Üniversiteleri, Türkiye'de ya da başka bir Avrupa Birliği ülkesinden alınan lisans diploması ile yüksek lisans yapabilme olanağı tanımaktadır. Herhangi bir sınav şartı aramadan kayıt yaptırabileceğiniz Ukrayna Üniversitelerinde yüksek lisans yapmak oldukça avantajlıdır. Hazırlık eğitimi ile başlayabileceğiniz, istediğiniz bölümde eğitiminizi tamamlayabileceğiniz bir sistem yer almaktadır. Türkiye'de hangi dalda eğitim alırsanız alın Ukrayna Üniversitelerinin istediğiniz bölümünde yüksek lisans yapma olanağı bulabilirsiniz.

 

Ayrıca Türkiye'de ön lisans eğitimi alan öğrencilerin lisans tamamlama olanakları da Ukrayna Üniversitelerinde yer almaktadır. Hazırlık eğitimi tamamlandıktan sonra bölüme göre her hangi bir üniversitenin 2. sınıfı veya 3. sınıfından başlama imkânı vardır. Ukrayna Üniversitelerinde YÖK tanınırlık bulunmaktadır. Ayrıca yüksek lisansınızı tamamladığınızda Türkiye'de rahatça çalışma olanağı bulacaksınız. Bunun yanında Rusça dilini de öğrenmeniz artı bir avantajınız olacaktır. Ukrayna Üniversitelerinin kütüphaneleri, öğrencilerin kolay bir şekilde kaynak bulabileceği geniş kapsamlı bir içeriğe sahiptir. Kütüphaneye kayıt olarak tüm kaynakları kullanma olanağınız bulunmaktadır. Ukrayna'da yüksek lisans eğitimi almak istiyor ve kariyerinizde ilerlemek istiyorsanız yaz dönemi içerisinde başvuru yapma olanağınız vardır.

 

Ukrayna’da eğitim almak için gerekli olan konaklama, başvuru şartları, vize, denklik, tanınırlık gibi daha pek çok konuda ayrıntı tüm bilgileri eğitim danışmanlarımız sizlere sunmaktadır. Her konuda bizlerden yardım alabilir ve ona göre nasıl hareket edeceğinizi belirleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız