DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna Hukuk Fakülteleri

Ukrayna özellikle son yıllarda yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından oldukça popüler bir seçenektir. Kaliteli ve Avrupa ülkelerine kıyasla ucuz eğitimi ile Türk öğrenciler tarafından da en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Ukrayna köklü üniversiteleri, iyi yetişmiş öğretim elemanları ve kaliteli eğitim anlayışıyla Hukuk eğitimi almak ve kariyerinde avukat, savcı ya da hâkim olarak ilerlemeyi hedefleyen gençler için de ayrıcalıklı imkanlara sahiptir. Bologna sürecine dahil olan Ukrayna’da uluslararası standartta hukuk eğitimi veren çok iyi hukuk fakülteleri bulunmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim veren hukuk fakültelerinin müfredatı genellikle Ukraynaca, Rusça ve İngilizcedir. Bu yazımızda sizler için Avrupa standartlarında kaliteli hukuk eğitimi alabileceğiniz hukuk fakültelerini derledik.

Karazin Kharkiv Üniversitesi

Üniversite 1804 yılında Vasil Karazin’in çabalarıyla Harkov şehrinde kurulmuş Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biridir. Günümüzde en iyi klasik üniversiteler arasında gösterilen Karazin Kharkiv Üniversitesi, prestijiyle dünya çapında tanınmaktadır. Okul, Milli Üniversite statüsü, en yüksek bağımsız üniversite statüsü ve araştırma üniversitesi statüsüne sahiptir. Eğitim dili Rusça ve İngilizce olan okul alanında uzman akademisyenleri ve köklü eğitim anlayışıyla hukuk alanında da ön plana çıkmaktadır. Herhangi bir sınava girme koşulu aranmaksızın lise ve dengi diploma sahibi olmanız başvuru için yeterlidir. QS World Ranking Üniversite sıralamasında en iyi ilk 1000 üniversite arasındayer almaktadır. Üniversite Dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer aldığı için mezunlar YÖK denkliği konusunda problem yaşamamaktadır.

Sumy Devlet Üniversitesi

Ukrayna’nın en saygın üniversiteleri arasında yer alan Sumy Devlet Üniversitesi, 1948 yılında Sumy şehrinde eğitim vermeye başlamıştır. 1992 yılından bu yana yabancı öğrencileri de bünyesine kabul eden okulda 50 ülkeden 300’ün üzerinde öğrenciye eğitim verilmektedir. Pek çok ülkeyle uluslararası iş birliği anlaşmalarına imza atan üniversite 45 dalda lisans eğitimi vermektedir. 2015 yılından bu yana dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almakta olup Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri sıralamasına girmiştir. Eğitim dili Rusça, Ukraynaca ve İngilizcedir. Magna Charta Universitatum, Uluslararası üniversiteler Birliği, Üniversiteler Avrupa Birliği, Dünya Sağlık Örgütü ve birçok uluslararası kuruluşa üyedir. Eğitim ücretinin Avrupa ülkelerine kıyasla daha düşük olması da Sumy Devlet Üniversitesi’ni cazip kılmaktadır.

Taras Shevchenko Devlet Üniversitesi 

1834 yılında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de kurulan üniversite ülkenin önde gelen üniversiteleri arasında yer alır. 1994 yılında “ulusal üniversite” unvanını almıştır. Ukrayna’nın bağımsızlığını ilan etmesinin ardından araştırma ve akademik gelişim alanında önemli bir misyon yüklenmiştir. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitiminin yanı sıra doktora sonrası seviyelerde de eğitim vermektedir. Üniversite bünyesinde 14 ön lisans, 55 lisans, 49 uzmanlık ve 98 yüksek lisans programı bulunmaktadır. Okul kurulduğu günden bugüne birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür. Hukuk alanında da oldukça kaliteli ve prestijli bir eğitim kadrosu ve anlayışına sahip olan Taras Shevchenko Üniversitesi 57 ülkeden 227 yabancı eğitim kurumuyla iş birliği içerisindedir.

Odessa Uluslararası Humanitarian

2002 yılında eğitim vermeye başlayan genç ve dinamik bir üniversitedir. Günümüzde dünyanın birçok ülkesinden 3700 öğrencinin eğitim gördüğü okul Rusça, Ukraynaca ve İngilizce müfredatla eğitim vermektedir. Bologna sürecine dahil olup 4. Akreditasyon seviyesindedir. Üniversitenin Hukuk Fakültesi’nde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitim görebilirsiniz. 

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi

Geçmişi 1930 yılına dayanan üniversite, denizcilik alanında ulusal ve uluslararası çalışan uzmanlar yetiştirmektedir. Birçok saygın uluslararası kuruluşa üye olan okul bünyesinde Denizcilik Hukuku alanında eğitim alarak bu spesifik konuda uzmanlaşabilirsiniz.

Ukrayna’da hukuk eğitimi ve en iyi hukuk fakülteleri hakkında detaylı bilgi almak için uzman eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir ya da dilerseniz Ankara, İstanbul ve İzmir ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız