DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna Kiev'de Üniversite Yaşamı

Günümüzde üniversite eğitimi, yalnızca akademik anlamda kendini belirli bir alanda geliştirme arzusundan öte bir anlam taşımaktadır. Pek çok öğrenci, üniversite eğitimi için başka ülkelerdeki olanakları değerlendirmekte ve böylece kendileri için, başka ülkeleri yakından tanıma, farklı kültürlerden insanlarla etkileşim içinde olma ve yeni diller öğrenme imkanları yaratmak istemektedirler. 

Ukrayna Kiev üniversitelerini tercih ederek sizler de AB eğitim standartlarına uygun ve dünya genelinde kabul görmüş bir eğitim alabilir, pek çok farklı kültürden insanla tanışarak ufkunuzu genişletebilir ve düşük masraflarla kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz. 

Kiev, Ukrayna’nın başkenti ve en büyük şehridir. Kiev, aynı zamanda Doğu Avrupa’nın endüstri, bilim, kültür ve eğitim alanındaki en önemli şehirlerinden biridir. Pek çok önemli tarihi yapısı, yüksek teknoloji endüstrisi ve gelişmiş eğitim kurumlarıyla Kiev, bir dünya şehridir. Resmi dilin Ukraynaca olduğu şehirde daha çok Rusça konuşulmaktadır ancak genç nüfusun çoğunluğu İngilizce bilmektedir. Şehirde ulaşım için metro, otobüs, taksi, tramvay, troleybüs ve “marshrutka” adı verilen minibüsler kullanılmaktadır. Kiev, yeme-içme anlamındaysa ucuz ve lezzetli yiyecekleriyle bu alanda pek çok Avrupa şehrine kıyasla daha uygun olanaklar sunabilmektedir. Dünyaca ünlü müze ve galerileri, Aziz Sofya Katedrali gibi önemli tarihi yapıları ve moda, sinema gibi farklı alanlarda düzenlenen uluslararası festivalleriyle Kiev pek çok kültürel ve sosyal aktiviteye de imkân sağlamaktadır.

Kiev’de birçok farklı bölümde, öğrencilerin ideal mesleklerine ulaşmalarına olanak sağlayan, AB standartlarına uygun, kaliteli eğitim veren üniversite bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, 1999 yılında kurulmuş ancak kökleri 1930’daki Kiev Politeknik Enstitüsü’nün Fabrika ve Komünal İnşaat Bölümü’ne ve Kiev Sanat Enstitüsü’nün Mimarlık Bölümü’ne dayanan Kiev Ulusal Mühendislik ve Mimarlık Üniversitesi’dir. Üniversitede yer alan fakülteler; Mekanik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, İnşaat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, İnşaat Teknolojisi Fakültesi, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık olmaktadır. Kiev’deki bir diğer üniversiteyse 1992’de kurulmuş ve Ukrayna’nın en önemli tıp kurumlarından olan Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi’dir. Dünya sağlık örgütü tarafından tanınan üniversitede tıp, diş hekimliği ve eczacılık alanlarında eğitim verilmektedir. 1898 yılında kurulmuş Kiev Politeknik Üniversitesi ise lise diploması şartıyla taban puansız üniversite eğitim imkânı sağlayan köklü bir üniversitedir. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 112 ülkede diploma geçerliliği olan üniversitede 19 fakülte ve 15 eğitim ve araştırma enstitüsü bulunmaktadır. 

Ekonomik ve sosyal anlamda uygun bir yaşam alanında, hayalinizdeki mesleğe yönelik kaliteli eğitim almak sizin elinizde! Kiev’de yaşam koşullarıyla ilgili daha fazla bilgi almak, buradaki partner okullarımızı yakından tanımak için alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz.  

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız