DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Ukrayna'nın En Kaliteli Tıp Okulları

Köklü üniversitelere ev sahipliği yapması ile bilinen Ukrayna, Avrupa'da üniversite eğitimi alabileceğiniz ülkelerin başında gelmektedir. Ülkemizden birçok öğrenci, Ukrayna üniversitelerini tercih eder. Bunun en büyük sebebi Ukrayna'da bulunan okulların sınavsız eğitim vermesidir. Ayrıca üniversitelerin harç ücretleri oldukça uygun ve yaşam maliyetleri de öğrenci dostudur. Ukrayna'da sınavsız tıp eğitimi alabileceğiniz birçok saygın kurum bulunmaktadır. Peki bu kurumlar hangileridir?

Bogomolets Tıp Üniversitesi
Ukrayna’da bulunan Bogomolets Tıp Üniversitesi, öğrenci dostu olan bu ülkenin en iyi üniversiteleri arasında bulunmaktadır. Sınavsız yurt dışı eğitimin en iyi şekilde verildiği  kurum, ülkenin en iyi entelektüellerinin yetiştiği üniversitedir. Bogomolets Tıp Üniversitesi, kadim ve güçlü bir eğitim-öğretim geleneğine sahip bir kurumdur. Ülkenin başkenti Kiev’de konumlanmış olan okul, özellikle bünyesindeki araştırma hastanesiyle de adından söz ettirmektedir. Yurt dışında tıp eğitimi almak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği okul, sadece Ukrayna’nın değil, Avrupa’nın da en iyi tıp okullarından biridir. Cerrahi anlamda modern teçhizatlarla donanmış olan bu prestijli kurum, Ukrayna’nın en iyi kliniklerini de bünyesinde barındırır.
    
Bogomolets Tıp Üniversitesi’nin bulunduğu Kiev, yaşam standartları açısından öğrencilere son derece uygundur. Avrupa’nın diğer şehirlerinden çok daha uygun fiyatlara sahip olan Kiev, aynı zamanda ulaşım bakımından da gelişmiştir. Geniş çaplı bir metro ve tramvay hattına sahip olan şehir, ulaşım ücreti konusunda da uygun seçenekler sunar. Ukrayna’nın en eğlenceli ve sosyal şehri olan Kiev, başkent olmasına karşın bir öğrenci şehri ruhuna sahiptir.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi
Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi, kaydettiği başarılar ve mükemmel tesisleriyle Ukrayna’nın en önde gelen tıp kurumlarından biridir. 1992’de kurulmuştur. Geleneksel eğitim yöntemlerini ve araştırma ruhunu geniş bir bilgi havuzunda birleştiren, klinik atmosfere büyük önem veren bir kurumdur. Bu bağlamda geleneksel tıbbı modern tıpla bir araya getirirken pek çok noktada Avrupa müfredatına sadık kalan bir eğitim anlayışı vardır. Modern etikten taviz vermeyen, teknoloji odaklı ve yenilikçi fikirlerin geliştiği, dinamik bir tıp kurumu olma vizyonuna sahiptir.

KTÜ, Ukrayna’da pratik eğitimi en iyi medikal tesislerde sunan kurumlardan biridir. Bunun yanı sıra, uluslararası bağlantılarıyla öğrencilerini staj ve eğitim için Almanya ve Polonya’ya göndermektedir. Enstitülerinde 200’den fazla nitelikli uzman ve bilim insanı görev yapmaktadır.

Ukrayna'da sınavsız tıp eğitimi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve hayallerinizdeki yurt dışı eğitimine hemen başlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız