DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Ukrayna'nın En Önemli  Diş Hekimliği Fakülteleri

Sınavsız öğrenci kabul eden üniversiteler gittikçe daha çok yaygınlaşıyor. Sınavlar bazı Avrupa ülkelerinde tamamiyle eğitim müfredatlarından kaldırılırken, sınav stresini yoğun yaşayanlar veya sınavlara hazırlanmaya vakti olmayıp yüksek eğitime erişim sağlamak isteyen öğrenci adayları bu tür üniversiteleri araştırıyor. Tıp, mühendislik, mimarlık gibi normalde yüksek puan gerektiren bölümlerin eğitimlerinin artık sınavsız olarak alınabildiği üniversiteler mevcut. Bu bölümlerde okuyanlar gibi, yurt dışında üniversite okumaya gidenler sınavsız diş hekimliği bölümlerini de tercih ediyor. Ukrayna'nın diş hekimliği fakülteleri ise bu bağlamda dikkat çekiyor.

Ukrayna, kaliteli eğitim kurumları ve sınavsız eğitim imkanlarıyla Rusya ve Baltık ülkeleriyle birlikte ilk akla gelen ülkelerden biri. Yine bu ülkelerdeki gibi, sınavsız eğitim imkanlarının yanı sıra, Batı Avrupa’daki ülkelere göre çok daha uygun yaşam maliyetleriyle tercih ediliyor. Bu yazımızda sizlere diş hekimliği eğitimleri ile de bilinen Ukrayna’daki okullardan bahsedeceğiz. 

Bogomolets Tıp Üniversitesi

Bu okul Ukrayna’daki en kaliteli yüksek öğretim kurumlarından biridir. Sınavsız eğitimin en sistematik şekilde uygulandığı okul Kiev’de yer alıyor ve bünyesindeki araştırma hastanesiyle de biliniyor. İngilizce, Rusça ve Ukraynaca eğitim verilmektedir; Rusça ve Ukraynaca eğitim programları bir senelik hazırlık süreci oluyor. Diş hekimliği eğitimi için en elverişli kurumlardan biri olan Bogomolets Tıp Üniversitesi’ne kabul edilebilmek için Türkiye’de üniversite yerleştirme sınavına girmeniz veya yerleşmeniz zorunlu değildir. Sadece lise diplomanız ve not dökümünüz ile başvuru yapabilirsiniz.

Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet  Üniversitesi, Sumy şehrinde, Ukrayna'nın Kuzeydoğusunda yer alıyor. 1948 yılında eğitim vermeye başlayan okulun akreditasyon seviyesi yüksektir. Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi sıralamasına dahil olan okul aynı zamanda Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Sıralamaları ile dünyanın en iyi üniversitelerinin dizinine dahil edilmiştir. Kaliteli eğitimleri ile sürekli olarak dereceye giren üniversite 50’den fazla yabancı ülkeden öğrenci kabul eden bir eğitim kurumudur. 

Odessa Tıp Üniversitesi

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi’nin geçmişi, Novorosibirsk Üniversitesi’nde tıp fakültesinin açıldığı 1900 yılına dayanır. 1991’de Ukrayna bağımsızlığını ilan ettikten sonra, Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi olarak 4. Seviye akreditasyona sahip olan en iyi tıp üniversitelerinden biri haline gelmiştir. Uluslararası ve Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Bu yüksek eğitim kalitesinden dolayı, yetiştirdiği öğrenciler ve uzmanlar dünya standartlarındadır.

Yurt dışında üniversite, sınavsız eğitim, diş hekimliği fakülteleri konularında merak ettiğiniz her konuda uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Online iletişim formu üzerinden Draft Eğitim’e ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız