DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'nın Teknik Üniversiteleri: Kiev Politeknik Üniversitesi

Sanayi devriminin başlangıcından bu yana dünya ekonomisi için son derece önemli bir hale gelmiş teknik eleman, mühendis, mucit gibi önemli meslek sahiplerini yetiştiren teknik üniversiteler, endüstriyel ihtiyaçların ve teknolojik gelişmelerin git gide daha vurgulanır bir hal aldığı dünyamızın ilerleyişi için vazgeçilmez eğitim kurumlarıdır. Araştırmanın ve bilimin doruk noktası olarak kabul edilen bu eğitim kurumları yetiştirdikleri kalifiye personeller sayesinde insanoğlunun teknik ve teknolojik ilerlemesi açısından büyük katkılar oluşturmuşlardır. Özellikle Ukrayna’nın teknik üniversiteleri bu bağlamda yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrenciler için pek çok cazip seçenek sunmaktadır.

Ukrayna, teknik eğitimin hak ettiği değeri gördüğü ender ülkelerden birisi olarak önem kazanmıştır. Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazandığından beri teknik alanlarda büyük ilerlemeler kaydetmeyi kafasına koymuş olan akademisyenler ve yöneticiler yetiştirmiş olan Ukrayna, dünyaya damga vurmuş Sovyet teknikerliğinin mirasını en etkili şekilde kullanan ülkelerin başında gelmektedir.

Sınavsız üniversite imkanı sunmasıyla tanınan Ukrayna aynı zamanda öğrencilerin ailelerinin sadece kimlikleri ile ülkeyi ziyaret etmesine izin vermektedir ve bu sebepten dolayı yurtdışında eğitim görmek isteyen çok fazla sayıda öğrencinin tercihi konumundadır. 

Bünyesinde yüksek öğrenim görmek isteyen öğrencilere böylesine imkanlar sunan bu ülkenin en iyi teknik üniversitesi olan Kiev Politeknik Üniversitesi ise 1898 yılından beridir eğitim veren bir kurumdur. Köklü geçmişini inovatif bir bakış açısıyla birleştiren Kiev Politeknik Üniversitesi tecrübeli akademik kadrosu sayesinde de Doğu Avrupa’nın en kaliteli eğitim kurumlarından birisi haline gelmiştir. 15 adet eğitim ve araştırma enstitüsüne ev sahipliği yapan Kiev Politeknik Üniversitesi’nde dünyanın dört bir yanından gelen 42.000 öğrenci eğitim görmektedir. Kiev Politeknik Üniversitesi, yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrenciler için ideal bir duraktır.

Kiev Politeknik Üniversitesi dahilinde eğitim alabilmek için meslek lisesi veya düz lise diplomasına sahip olmak yeterlidir. Bununla beraber anadolu lisesi ve özel lise diplomaları da üniversite tarafından kabul edilmektedir. Giriş için herhangi bir taban puanı gerekliliğinin de bulunmadığı Kiev Politeknik Üniversitesi sınav sistemi tarafından önü tıkanmış çoğu teknik üniversite öğrencisi adayı için mantıklı bir seçenektir. 

Üniversite bünyesinde hem İngilizce hem de Rusça eğitim verildiğinden dolayı öğrenciler alanlarında uzmanlaştıkları sırada birden fazla yabancı dilde ustalaşma fırsatı da bulmaktadırlar. Tanınmış uluslararası firmalarla araştırma ve eğitim konularında işbirliği içerisinde olan Kiev Politeknik Üniversitesi genel olarak uygun eğitim fiyatları sunmaktadır ancak bu fiyatlar eğitim alınacak bölümün Rusça veya İngilizce olmasına göre farklılık göstermektedir. 

Kiev Politeknik Üniversitesi, bünyesinde bulunan mühendislik bölümlerinin kalitesiyle uluslararası akademik camiada sık sık adını söz ettiren bir konuma sahiptir ve uzay mühendisliği gibi gelecek odaklı bölümleriyle kendisini öne çıkarmaktadır.

Ukrayna’nın en iyi teknik üniversitesi olan Kiev Politeknik Üniversitesi’nde başarılı bir yurtdışı eğitimi almak isterseniz İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız