DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Ukrayna'nın Üniversite Puanı İstemeyen  Okulları Hangileridir?

Köklü ve saygın üniversite eğitiminin yanında, öğrenci dostu oluşu ile de göz dolduran Ukrayna; yurt dışı eğitimi denince akla ilk gelen ülkelerden biridir. Para birimi Ukrayna Grivnası olan ülke, yaşam maliyetleri ve koşulları açısından Avrupa'nın iş, eğitim ve turistik açıdan önemli destinasyonları arasında yer almaktadır. Ukrayna, bilim insanlarının ve eğitimcilerin büyük çabalarıyla son yıllarda eğitim konusunda önemli bir atılım gerçekleştirerek ulusal eğitim sistemini geliştirmiştir. Bologna Süreci ile Avrupa ve dünya eğitim arenasında yer edinmesi bunun en önemli kanıtıdır. Günümüzde, Ukrayna'nın mevcut eğitim olanakları, uluslararası eğitim alanında önde gelen 10 ülkeden biri haline gelmesini ve uluslararası öğrencilerin Ukrayna'da yükseköğrenime gösterdikleri ilginin artmasını sağlamıştır. Ukrayna üniversiteleri tarafından verilen diplomalar dünyada yaygın kabul görmekte, aynı zamanda eğitim seviyesi yabancı işverenler tarafından da takdir edilmektedir. Peki Ukrayna'nın üniversite sınavı istemeyen okulları hangileridir?

Karazin Kharkiv Üniversitesi
Karazin Kharkiv Üniversitesi, dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite arasında yer alan bir kurumdur. Karazin Üniversitesi, Ukrayna'nın Harkov şehrinde bulunmaktadır. 2017 verilerine göre QS World Ranking Üniversite Dünyası sıralamasında En iyi ilk 1000 üniversite içerisine girmekte olup 382. sırada yer almaktadır.Üniversite Dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer aldığı için Mezunlardan LYS - YGS baraj puanı istenmez. Mezunlar YÖK denkliği konusunda problem yaşamamaktadır.

Kharkov Politeknik Üniversitesi
Kharkov Politeknik Üniversitesi de ilk 1000 kurum arasında yer alan saygın bir okuldur. Kharkov Politeknik Üniversitesi, Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan ve tanınmış bir ticari, bilimsel ve kültürel merkez niteliğini taşıyan Kharkov kentinde bulunmaktadır. Ukrayna’nın en eski üniversitelerinden biri olup 100’den fazla uzmanlık alanında öğrenci yetiştirmektedir. KPÜ’deki Uluslararası Eğitim Departmanı, öğrencilere üniversite eğitimlerine başlamadan önce Rusça öğrenme imkânı tanımakta, Ukrayna’daki herhangi bir üniversitede eğitim almak için hazırlamaktadır.

Kiev Politeknik Üniversitesi
Hem sınavsız hem de ilk 1000'de yer alan bir diğer önemli okul Kiev Politeknik Üniversitesi'dir. Kiev Politeknik Üniversitesi 1898 yılında kurulmuştur.19 fakülte, Kiev polytechnic institute, Kiev Politeknik Üniversitesi 15 eğitim ve araştırma enstitüsü vardır. Kiev Politeknik Üniversitesi 42.000 öğrencinin öğrenim gördüğü bir üniversitedir. Kiev Politeknik Üniversitesi birçok uluslararası firmalar ile araştırma ve eğitim işbirliği içindedir.

Ukrayna okulları hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız