DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna Odessa Üniversiteleri

Ukrayna Üniversiteleri; AB standartlarına uygun olarak kaliteli bir eğitim ile yurt içi ve yurt dışından birçok öğrenciye iyi bir eğitim olanağı vermektedir. Ukrayna üniversiteleri öğrencilerin geleceğe hazırlanması için en önemli öğrenim sistemi ile beraber eğitim vermektedir.  Dilerseniz

 

Odessa Üniversitelerini hep birlikte tanıyalım.

 

Odessa Politeknik Üniversitesi

Odessa Politeknik Üniversitesi; 1918 yılında kurulmuş oldukça eski bir üniversitedir. Bilimsel personel ve mühendis yetiştirmeye olanak tanıyan bu üniversite Güney Ukrayna merkezinde yer alır. Kampüs içerisinde 13 bina yer almaktadır. Akademik departmanlar, kütüphane, laboratuvarlar ve okuma salonu bulunan alanda ayrıca spor kompleksi, yüzme havuzu, 7 profesyonel spor salonu, tenis kortları ve atış poligonu vardır.

Üniversitede Kopernikus ve Tempus araştırma ve eğitim programları yer almaktadır. Asya, Avrupa ve Amerika’da yer alan 28 yüksekokul ve üniversite ile işbirliği anlaşması içerisinde hareket eden üniversitenin eğitim dili Rusça ve Ukraynaca olarak yer alır.

 

Üniversitede yer alan bölüm ve fakülteler; Makine Yapımı Enstitüsü, Kimya Mühendisliği Fakültesi, Endüstri Teknolojileri Enstitüsü, Elektrik Mühendisliği Fakültesi, İşletim Sistemleri Enstitüsü, Radyo-Elektronik ve Telekomünikasyon Enstitüsü, İnsan Bilimleri Fakültesi ve İş, Ekonomi ve Enformasyon Teknolojileri Enstitüsü'dür.

 

Üniversitede hazırlık fakültesi eğitimi 1 yıl, yüksek lisans 4 yıl ve master ise 1,5 yıl eğitim içermektedir. Üniversite kampüsünde ayrıca 3-4 kişilik odaların yanında etüt salonları da bulunmaktadır.

 

Odessa State Ekonomi Üniversitesi

Odessa State Ekonomi Üniversitesi, 1921 yılında kurulmuştur. Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olarak eğitim vermektedir. Tüm ekonomi alanlarında eğitim sunan bir üniversitedir. Yüksek lisans ve doktora eğitimi de bulunan üniversite Ukrayna’nın önemli üniversiteleri arasındadır. 5 fakülte ve 14 bölüm bulunan üniversitede; eğitim dili olarak Rusça ve İngilizce kullanılmaktadır.

Üniversitede hazırlık fakültesi eğitimi 1 yıl, master 1,5 yıl ve yüksek lisans 4 yıl olarak eğitim sunmaktadır. Okul yurtlarında 2-3 kişilik odalarla beraber etüt odaları da yer almaktadır.

 

Üniversitede yer alan fakülteler ve bölümler; İşletme Fakültesi,  Ekonomi ve Üretim Yönetimi Fakültesi, Uluslararası Ekonomi Fakültesi, Muhasebe Fakültesi ve Finansal Ekonomi Fakültesi'dir.

 

Odessa I.I  Mechnikov National University

Odessa I.I  Mechnikov National University’den alınan diplomalar; Avrupa Birliği ülkeleri tarafından tanınmaktadır. Avrupa Birliği kriterlerine  uygun olarak eğitim veren üniversitede 4 yemek salonu, sağlık ocağı, sağlık kompleksi, tenis kortları ve spor salonu bulunmaktadır. Türkiye'ye göre oldukça kaliteli bir eğitim sunan üniversite ayrıca eğitim masrafları açısından oldukça ekonomiktir. Üniversitenin eğitim kalitesi açısından büyük bir fark olduğu ortadadır. Sınav gerektirmeyen ve Türkiye'de sınavı kazanamayan birçok öğrencinin tercih edebileceği üniversiteler arasında yer almaktadır. Üniversitede eğitim gören öğrenciler; Rusça ve Ukraynaca öğrenebilme olanağını da bu sayede bulurlar. Ayrıca üniversitede İngilizce eğitimi de verilmektedir. Her yıl artan talepler ile ülkemizdeki üniversitelerden de öğrenci alan üniversite; sınavsız olarak istediğiniz bölümde ve hayal ettiğiniz mesleğe ulaşabileceğiniz bir eğitim ile sizleri kabul etmektedir.

 

Odessa'da eğitim gören öğrencilerin Türkiye'ye göre çok daha kolay yaşam şartlarına sahip olacaklarını belirtmek gerekir. Yol, yemek ve sosyal yaşam açısından son derece ucuz olan ülkede ayrıca öğrencilerin sağlık sigortası zorunlu olarak yapılır. Yurtlarda konaklamanın uygun olmasının yanı sıra birkaç öğrenci ile eşyalı evler de kiralama imkânı yer alır. Birçok ülkeden öğrencinin olacağı üniversitede sosyalleşmek ve birçok farklı kültürdeki insanla tanışmak olanağı da yer alır. Üniversitenin hazırlık fakültesi 1 yıl, yüksek lisans 4 yıl ve master eğitimi de 1,5 yılda tamamlanmaktadır. 

 

Üniversitede yer alan fakülte ve bölümler; Ekonomi ve Mekanik Fakültesi, Filozofi Fakültesi, Matematik, Kimya Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Romans ve Alman Filoloji Fakültesi, Ekonomi ve Hukuk Fakültesi, Fizik Fakültesi, Tarih Fakültesi, Jeoloji ve Coğrafya Fakültesi, Biyoloji Fakültesi

Odessa üniversitelerinde lisans, yüksek lisans ve master eğitimi almak isteyen öğrenciler için uzman danışmanlarımız; her türlü bilgiyi vererek aydınlatmanın yanı sıra her konuda destek olarak yardımcı olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız