DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna Tıp Fakültesi Denklik

Üniversite hayatı; özellikle gençlerin lise eğitimi sonrasında en fazla hayalini kurduğu ve yapmak istedikleri mesleğin eğitimini aldıkları bir dönem olarak yer alır. Ancak üniversite sınavları Türkiye'deki öğrencilerin önünde bir engel olarak bulunmaktadır. Çünkü sınav sisteminin karmaşası ve uygulamaların birtakım hatalar doğurması nedeniyle, birçok öğrenci sınav sonrasında istediği bölümü kazanamayarak hayal kırıklığına uğramaktadır. Genelde Tıp Fakültesi; sınav sisteminde en yüksek puan isteyen bölümlerin başında gelmektedir. 

 

Ekonomik olarak özel eğitim alamayan öğrenciler Tıp Fakültesi eğitimi almak istese dahi yetersiz puanla bu hayallerini gerçekleştiremezler. Meslek  olarak uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak isteyen öğrenciler için sınavsız olarak Tıp Fakültesi'ni okuma imkânı tanıyan Ukrayna üniversiteleri; Türk öğrenciler için güçlü bir alternatiftir.

 

Ukrayna üniversitelerinde tıp fakültesi, diş hekimliği, eczacılık ve fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümlerinde okumak birçok açıdan avantaj sunmaktadır. Ukrayna üniversitelerinde tıp fakültesinde eğitim almak için lise mezunu olmak yeterlidir. Ukrayna üniversitelerinde eğitim aldığınızda birçok avantaja sahip olursunuz. İdeallerinize ulaşmak sizin elinizde olacak ve hayatı yaşamak için engellenmeyeceksiniz. Uluslararası bir ortam içerisinde eğitim almanın imkânının yanı sıra yabancı dili de iyi derecede konuşabileceksiniz. 

 

Ukrayna'da tıp eğitimi almak Türkiye şartlarına göre oldukça ekonomiktir. Ukrayna tıp fakültesi denklik uygulaması YÖK  tarafından kabul edilmektedir. Ukrayna Tıp Fakültesi denklik sayesinde Ukrayna'da Tıp Fakültesi’nin  herhangi bir bölümünden mezun olmanız durumunda Türkiye'de rahat bir şekilde diplomanız ile iş bulabilme imkanı oluşacaktır. Çünkü denklik; bu üniversitenin Türkiye tarafından tanınması demektir ve her koşulda tüm eğitim uygulamalarını kabul ediyor anlamına gelmektedir. Ukrayna üniversiteleri tıp fakültesinde yer alan Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü için yoğun talep alan bu üniversitede  eğitim almak için ne duruyorsunuz?

 

Ukrayna tıp fakültesi üniversitelerinde eğitim almak için gerekli olan tüm bilgiler ve şartlar için uzman danışmanlarımız her daim sizlere yardımcı olmaktadır. Karar verdiğiniz andan itibaren danışmanlarımıza gerekli olan tüm bilgileri sorabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız