DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna Üniversitelerinde Denklik

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenci adaylarının en çok rağbet gösterdiği ülkelerden biridir. Ukrayna’da bulunan üniversitelerin YÖK tanınırlığının bulunması da bu yoğun ilginin önemli nedenlerinden biri olarak görülebilir. Ukrayna’nın köklü, prestijli ve saygın üniversitelerin YÖK tarafından tanınması, üniversite tercihlerinde pek çok öğrenciyi Ukrayna’yı seçmeye yönlendirmektedir.

Ukrayna’da üniversite okumayı düşünüyorsanız, hangi üniversitelerin YÖK tarafından tanındığını öğrenmek için bir dilekçe yazarak YÖK’e başvurabilirsiniz. Bununla birlikte, uzman danışmanlarımızla iletişime geçerek Ukrayna üniversitelerinin tanınırlığı hakkında güncel bilgileri her zaman edinebilirsiniz. Yurtdışında üniversite okumak isteyenler için başvuru yapmadan önce YÖK denkliği hakkında kesin bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Mezuniyetten itibaren yapılan denklik başvurularında önce diplomanın YÖK tarafından tanınan bir okuldan alınıp alınmadığına bakılır, ardından da alınan eğitimin içeriğine yani müfredata bakılarak denklik onayı YÖK tarafından sağlanır.

Bologna süreci ve Lizbon Anlaşması gibi adımlarla sürekli gelişen uluslararası eğitim dinamikleri kapsamında eğitim sürecini belirleyen kriterler de değişmiş, bu doğrultuda standart programların uygulanması için uluslararası işbirliği programları oluşturulmuştur. Ülkemizde YÖK de bu değişiklikler doğrultusunda uygulamalarını güncellemekte olup Ukrayna’da olduğu gibi Avrupa’da pek çok üniversite tanınmış, denklik onayları prosedürlere bağlanarak kolaylaştırılmıştır.

Ukrayna üniversiteleri için denklik sorunu yaşamamanız için bu konuyu çok iyi araştırmanız ve gerekli bilgileri ayrıntılarıyla öğrenmeniz geleceğiniz açısından çok önemlidir. Uzman danışmanlarımız bu konuda size her türlü desteği sağlayacaktır.

Ukrayna üniversitelerinin YÖK denkliği ve tanınırlığı hakkında ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri danışmanlarımızla irtibata geçerek öğrenebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak uzman ekibimizle yüz yüze görüşebilirsiniz. Acele edin, geleceğinizi ertelemeyin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız