DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'ya Gitmenize Gerek Kalmadan Diploma Sahibi Olabilirsiniz

Ukrayna'ya gitmenize gerek kalmadan diploma sahibi olmanız mümkün. "Nasıl mümkün olabilir?" dediğinizi duyar gibiyiz. Ukrayna'da bulunan üniversiteler, uzaktan eğitim programı ile öğrenci kabul etmektedir. Dolayısıyla ülkeye gitmenize gerek kalmadan yurt dışında bulunan kaliteli bir okuldan diploma alma şansına erişmiş olursunuz.

Uzaktan Eğitim ve Yararları

Uzaktan eğitim zaman ve mekân kavramı olmadan tamamen bağımsız bir şekilde eğitim alabileceğiniz bir program türüdür. Uzaktan eğitim ayrıca öğrencinin kampüse gelme zorunluluğu olmadan; interaktif bir şekilde ders ortamına katılarak eğitimini devam ettiği ve  kendi inisiyatifi doğrultusunda hareket etmesi sistemidir.. Bu sayede eğitim alan kişi; hem eğitim almış olacak hem de iş hayatı içerisinde hiçbir değişim yaratmayacaktır. Daha çok çalışanlar için alternatif bir eğitim olan uzaktan eğitim; ayrıca yüksek lisans ve doktorasını yapmak isteyenler için de avantajlı bir durum içermektedir.

Uzaktan eğitim almak için Türkiye'de sınav şartı yer almaktadır; ancak yurt dışında uzaktan eğitim alarak üniversitenizi sınavsız olarak seçebilirsiniz. Ayrıca bölümleri istediğiniz şekilde tercih edebilir ve bunun yanı sıra eğitiminizi tamamladığınızda yüksek lisans ya da doktora eğitiminizi de bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim veren yurt dışı üniversitelerinde birçok açıdan avantaj yer almaktadır. Özellikle yurt dışında Mimarlık, Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler, Diplomasi Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi daha birçok dalda eğitim alarak diploma sahibi olma imkânı bulabilirsiniz. Üstelik bu bölümlerde dilerseniz yüksek lisansınızı ve doktoranızı da yapmanız mümkün olabilmektedir.

Odessa Uluslararası Humanitarian ve Uzaktan Eğitim Sistemi

Ukrayna'nın en kaliteli okullarından biri olan Odessa Uluslararası Humanitarian, yurt dışında uzaktan bir şekilde eğitim alabileceğiniz kurumların başında gelmektedir. 20 Ağustos 2002 tarihinde Sergey Vasileviç   Kivalav tarafından kurulan Odessa Uluslararası Üniversitesi, günümüz itibari ile Bologna antlaşması dahilinde olup, 4. akreditasyon seviyesindedir. Odessa Uluslararası Dil Üniversitesi, eğitim kadrosu 35 doktor ve 104 doktor adayı doçentten oluşmaktadır. 2003 yılında 100 öğrenci ile eğitime başlayan Odessa Uluslararası Dil Üniversitesinde günümüz itibariyle dünyanın birçok ülkesinden 3700 öğrenci eğitim görmektedir. Odessa Uluslararası Dil Üniversitesinde 4  Fakülte, 2 Enstitü ve 17 Bölüm bulunmaktadır. Yabancı Vatandaşlar için Hazırlık Fakültesi bulunmaktadır.Uluslararası bilimsel işbirliğini geliştirmek amacıyla uluslararası eğitim programları kurulmuş olup öğretim ve araştırma merkezi bulunmaktadır. Üniversitede 2 Kültür Salonu, Sinema, Konferans Salonu, Spor Merkezi ve Modern Kütüphane öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Odessa Uluslararası Dil Üniversitesinin yurtları diğer okullara göre daha düzenlidir. 24 katlı bir otelin 8 katı öğrenci yurdu olarak ayrılmıştır. Yurtta öğrenciler için gerekli olan alt yapı sağlanmıştır. Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Avrupa'nın en iyi okullarından birinde uzaktan öğrenim görmek ve yurt dışı üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız