DRAFT BLOG

Tüm Rusya İçerikleri
Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Ülke Soğuk Olsa Bile Tam Gaz  Kaliteli Eğitimleriyle Rusya Üniversiteleri

Rusya üniversiteleri, yurt dışında üniversite okumak isteyen kişiler için oldukça ideal tercihler arasında yer almaktadır. Üniversite sınavı şartı aranmaksızın, özellikle teknik bir üniversitede eğitim almayı arzu eden öğrenciler için Rusya, bu arzularını da yerine getirme konusunda, yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için oldukça geniş imkanlar sunmaktadır. Rusya’da üniversite eğitimi gören öğrenciler, başarılı bir eğitim hayatını sürdürürken, bir yandan da yurt dışında kampüs hayatını soluyabilmenin ve pek çok farklı kültürü yakından tanıyabilmenin avantajını yaşar.

Yüksek öğrenimin verildiği birçok Avrupa ülkesine ve Türkiye’ye kıyasla barınma, beslenme ve ulaşım gibi olguların öğrencilerin bütçesini zorlamayacağı bir ülke olan Rusya’da aynı zamanda eğlence de çok ucuzdur. Bu ülkede, Rus halkı için gelenekselleşmiş bir olgu olan gece hayatı hemen hemen her bütçeye uygundur. Bir tek başkent Moskova ülkenin diğer şehirlerine kıyasla görece pahalıdır ancak bu görece pahalılık yine diğer Avrupa başkentleri ile kıyaslandığı zaman son derece uygun düşmektedir.

Rusya'da Eğitim Ve Öğrencilik Hayatı

Rusya özellikle mühendislik alanındaki başarılı eğitimi açısından, yurt dışında mühendislik okumak isteyenler için ideal bir tercih sebebidir diyebiliriz. Bunun yanı sıra Rusya, sınavsız eğitim uyguladığı için de yine yurt dışında eğitim almak ya da yurt dışında mühendislik okumak isteyen öğrenciler için geniş olanaklar sunmaktadır. Rusya’da eğitimin hem Rusça hem İngilizce olması seçenekleri ile de öğrenciye iki seçenekli bir dilde eğitim imkanı sunarken, elbette Rusça’yı da yerinde öğrenme avantajı sağlamaktadır.

Mühendislik, mimarlık gibi alanlarda başarılı bir geçmişe sahip köklü eğitim kurumlarıyla Rusya Üniversiteleri, İnşaat Mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği eğitim kurumlarındandır. Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi, St. Petersburg Devlet Politeknik Üniversitesi, Nizhny Novgorod Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Rusya’da İnşaat Mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen eğitim kurumlarıdır.

Rusya’nın köklü üniversitelerinde Dünya standartlarında ve alanında uzman öğretim üyelerinden eğitim alarak kariyerinize bir adım önde başlamak istiyorsanız tecrübeli Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz. Kayıt işlemlerinizin başlamasından mezun olduğunuz güne kadar yanınızda olacak, geniş kapsamlı ve kaliteli danışmanlık hizmetlerimizle sizi desteklemeye devam edeceğiz. Geleceğinizi bir an önce planlamak için bizimle iletişime geçin.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız