DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Ülkemizdeki Fiyatlara Oranla Çok Daha Uygun Fiyatlarla  Diş Hekimliği Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Diş Hekimliği, bugün yurt içindeki pek çok kurumda oldukça yüksek puan gerektiren bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Oysa yurt dışında bulunan kurumlarda sınav stresi ve derdi olmadan Diş Hekimliği okuyabilirsiniz.

Dünyada ve ülkemizde en popüler mesleklerden biri olan Diş Hekimliği, iyi kazandıran mesleklerden biridir. İyi bir gelir sağlaması ve saygı duyulan bir meslek olması, bu mesleğin ülkemizde ve dünyada popüler olduğunun gerekçelerinden biridir. Bu sebepten dolayı pek çok üniversite öğrencisi yurt dışında Diş Hekimliği okumak istemektedirler. Diş Hekimliği, US News & World Report sıralamasında en iyi 100 meslek arasında üst üste dört kez ikinci sırayı kazanmıştır. Yine ABD iş yerleştirme istatistiklerine göre Diş Hekimliği istihdam alanında %17.5 artış sergilemesi beklenen bir alandır. 2026 itibarıyla 23.200 yeni Diş Hekimliği kadrosunun açılması da beklenmektedir.

Hangi Kurumlarda Uygun Fiyatlarda Diş Hekimliği Okuyabilirim?

Avrupa'nın en eski ve en saygın yüksek öğretim kuruluşlarından biri olan Vilnius Üniversitesi, 1579'da kurulmuştur. Litvanya'nın en büyük bilimsel ve araştırma kurumu olan Vilnius Üniversitesi, bilim ve araştırma alanında lider ve öncü konumdadır. Kurumda Tıp eğitimi 6 yıl sürmekte olup, mezunlar “halk sağlığı alanında uzman doktorlar” unvanını almaktadır. Mezun olabilmek için de öğrencilerin toplamda 360 ECTS ders kredisini tamamlamaları beklenmektedir. Diş Hekimliği bölümü ise  yıl sürmektedir.

Türkiye ile eğitim ve araştırma işbirliği içerisinde bulunan Üsküp Mit Üniversitesi, deneyimli ve saygın akademisyenleri ile başarılı ve öncü bir üniversitedir. Makedonya'nın Üsküp şehrinde bulunan okulun Diş Hekimliği bölümü Türkçe okutulmaktadır. 5 yıl süren bir eğitim alacağınız okulun yıllık fiyatı 5000 Euro civarındadır. Bu fiyat çoğu Türk özel okulundan çok daha uygun bir fiyattır diyebiliriz.

Sırbistan’ın başkentinde bulunan Belgrad Üniversitesi, Avrupa'nın en saygın devlet üniversitesidir. Diş Hekimliği bölümünü Sırpça okuyabileceğiniz okul, size ikinci hatta üçüncü bir dili de öğretmiş olacağından oldukça tercih edilesi bir kurumdur. 6 yıl süren bölümün yıllık fiyatı 5000 Euro civarındadır.

Yurt dışında kaliteli ve prestijli bir eğitim almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız