DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi 2021-2022 Öğrencilerine Eğitim Dönemi Duyurusu 

Yaşanan Covid19 süreci ile birlikte son iki yıldır birçok alanda değişiklik oldu. Bundan en çok etkilenen şüphesiz eğitim hayatıdır. İlkokuldan üniversiteye kadar tüm okullar, bütün dünyada bu süreçte online eğitim modeli ile öğrencilerine eğitim vermeye devam etti. Şimdi ise yeni alınan tedbirler neticesinde birçok okul ya yüz yüze eğitim modeli ile ya da online eğitim ile ders vermeye devam ediyor. Bazı programlarda ise hibrit eğitim modeli uygulanıyor. Hibrit eğitim modeli hem online eğitimin hem de yüz yüze eğitimin birlikte uygulandığı eğitim modelidir. Peki bu süreçte Uluslararası Balkan Üniversitesi'nin eğitim modeli ne olacaktır? Türk öğrencilerimiz bu süreçte nasıl bir yol izleyecek?

Uluslararası Balkan Üniversitesi 2021-2022 Eğitim Modeli Nedir?

Alınan tedbirler kapsamında üniversitemizde aşağıdaki gibi bir eğitim modeli uygulanacaktır:
İngilizce Hazırlık Programı: Online (Çevrimiçi) Eğitim
4 Yıllık Lisans Programları (Yerli Öğrenciler İçin) : Yüz yüze Eğitim Modeli
4 Yıllık Lisans Programları (Yabancı Öğrenciler) : Yüz yüze veya Uzaktan Eğitim Modeli
Yüksek Lisans ve Doktora Programları: Hibrit Eğitim Modeli 

Öğrencilerimizin Dikkat Etmesi Gerekenler Önemli Hususlar

Öğrencilerimizin, yüz yüze eğitim modeli sürecinde iki doz aşı sertifikalarını yanlarında taşımaları rica olunur. Eğer öğrencilerin iki doz aşı sertifikası bulunmuyorsa her hafta PCR testi yaptırılması gerekmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin 14-20 Eylül tarihleri arasında Online (uzaktan) ya da Yüz yüze Eğitim Modeli tercihlerini yapmış olmaları gerekmektedir. Bunun için uzman eğitim danışmanlarımız ile mutlaka iletişime geçmeniz gerekiyor.

Uluslararası Balkan Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı Hakkında

Balkan Üniversitesi, uluslararası statüsünde olduğu için eğitim dili İngilizcedir. Bu sebeple yeni kayıt olan öğrencilerimizin girerek B1 seviyesinde olması beklenir. Yeterlilik sınavından istenilen puanı alamayan öğrenciler İngilizce Hazırlık Okulun'a devam etmeleri gerekmektedir.

Bu kapsamda; İngilizce Yeterlilik Sınavı online olarak Zoom platformu üzerinden 21 Eylül 2021 / 23 Eylül 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.*

Sınav başvuru sayfası: https://www.ibu.edu.mk/elstest

*Öğrenciler diledikleri sınav periyodundan birini seçerek sınava katılabilirler.

Bize Ulaşın

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nin kayıt süreci hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için bize ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilir ya da bize telefon yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız