DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans

Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2006 yılında Makedonya'nın başkenti Üsküp'te kurulan bir üniversitedir. Üniversitenin eğitim-öğretim dili %100 İngilizcedir. 8 fakülte ve 1 yüksekokulun yanı sıra çeşitli alanlarda yüksek lisans, doktora ve İngilizce hazırlık programları da bulunmaktadır.

Balkan Üniversitesi, yüksek lisans programları aracılığıyla öğrencilerin kendi alanlarında uzmanlaşmalarını ve dil becerilerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Sağlık dışında birçok alanda yüksek lisans programları mevcuttur.

Balkan Üniversitesi’ndeki yüksek lisans programları:

 • Halkla ilişkiler,
 • Grafik tasarım,
 • Görsel sanatlar,
 • Klinik psikolojisi,
 • İdari hukuk,
 • Uluslararası hukuk,
 • İngilizce öğretmenliği,
 • Türk dili ve edebiyatı,
 • Mimarlık,
 • İnşaat mühendisliği,
 • Endüstri mühendisliği yönetimi,
 • Uluslararası ekonomik ilişkiler,
 • İş idaresi,
 • Bilgisayar mühendisliğidir.

Bu yazıda Balkan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapan bir öğrencinin yazılım, bilişim ve robotik alanlarda kendine katabileceği ve bu alanlarda çalışma imkanlarını ele alacağız.

Yenilikçi Teknolojilerde Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansı

Balkan Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği alanında yüksek lisans yapan bir öğrenci, tamamen İngilizce eğitim verilen bu bölümde kendini geliştirmesi için gerekli neredeyse tüm dersleri alır. Günümüzde yazılım, robotik kodlama, yapay zeka ve veri bilimleri gibi alanlar, akademik ve uluslararası kariyer açısından en çok talep gören alanlardır. Bilgisayar mühendisliği yüksek lisansında, bu alanlarda eğitim alarak projelerini gerçekleştirme imkanı bulan bir öğrenci, hedeflerine bir adım daha yaklaşır.

Dünya çapında büyük firmalar, İngilizce bilen ve uluslararası diploması olan mezunları tercih etmektedir. Örneğin, Google'ın Silikon Vadisi'nde çalışan yazılım uzmanları, sürekli olarak arama motorundaki gelişmeleri takip ederek kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşadığını belirtmektedirler. Bu süreçte yapay zeka da destek alınmakta ve bu alanda yeni bir meslek alanının doğduğu ifade edilmektedir. Dolayısıyla yapay zeka bilmeden çağımıza ayak uydurmanın zor olduğunu ve bilgisayar mühendisliği programları ileriki yıllarda işletmeler ve akademik alanlarda daha çok talep edileceğini belirtmek isteriz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyarak, Türkiye'de ve dünya çapında birçok işyerinin kapılarını ardına kadar açma fırsatına sahip olabilirsiniz. Draft Eğitim ile iletişim halinde olarak bu fırsatlardan yararlanmak için adımlarınızı atabilirsiniz.

Draft Eğitim, size bu süreçte destek olabilecek bir kaynak olarak önemli bir rol oynayabilir. Bizlerle iletişim kurarak, kariyer hedeflerinize uygun iş fırsatları hakkında bilgi edinebilir ve adımlarınızı bu doğrultuda planlayabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için Draft Eğitim ile iletişimde kalmanız, size sağladıkları olanaklardan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız