DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Bölümleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi, yurtdışında sınavsız ve uygun fiyatlarla üniversite okumak isteyenler için muhteşem seçenekler sunuyor. Avrupa’da okumayı düşünürken yüksek eğitim ve yaşam maliyetleri sizi kaygılandırıyorsa, Uluslararası Balkan Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz!

2006 yılında Makedonya’nın güzel başkenti Üsküp’te kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi, tam teşekküllü ve kaliteli bir Türk üniversitesidir. Türk girişimciler, iş adamları ve akademisyenler tarafından “International Balkan University” (IBU) adıyla kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana Balkanların en iyi vakıf üniversitesi olma yolunda hızla ilerlemektedir. 2012 yılında uluslararası alanda prestijli bir sıralama sistemi olan Şangay Üniversite Sıralaması’nda Makedonya’nın En İyi Üniversitesi seçilmiştir.

IBU, Avrupa ve dünya standartlarında eğitim verme idealiyle faaliyet gösterdiğinden dolayı İngilizce müfredatla eğitim sunmaktadır. İngilizce eğitim kalitesiyle, taşıdığı “uluslararası” unvanının hakkını fazlasıyla veren bir üniversitedir. 

IBU’nun Üsküp’te bulunan geniş kampüsü de Avrupa standartlarındadır. Hatta bu özelliğiyle Üsküp’te tek olduğu söylenebilir. Ayrıca, Üsküp’ün İstanbul’a uçakla sadece 1 saat mesafede bulunduğu düşünüldüğünde, Türk öğrenciler tarafından bu kadar rağbet görmesi şaşırtıcı değildir!

Uluslararası Balkan Üniversitesi, YÖK tarafından tanınmakta olup bölümleri ÖSYM’nin tercih kılavuzunda doğrudan tercih edilebilmektedir. Bu durum, YÖK denklik prosedürleri açısından sorun yaşanma ihtimalinin düşük olduğu anlamına gelir. (Makedonya’da YÖK denkliği hakkında merak ettikleriniz için ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilir veya bizzat YÖK’ten bilgi alabilirsiniz.)

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde eğitim, 7 fakültede 28 bölüm kapsamında sürdürülmektedir.  IBU fakülteleri şunlardır: Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi. Bunun dışında bir de İngilizce eğitimini üstlenen İngilizce Dil Okulu bulunmaktadır. 

IBU fakültelerinde Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Hukuk, Grafik Tasarım, Görsel Sanatlar ve Medya, Halkla İlişkiler, İşletme, Bankacılık ve Finans, Uluslararası İşletme gibi alanlarda kaliteli eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin sunduğu önemli avantajlardan biri de Türk Lirası üzerinden ve taksitle ödeme kolaylığıdır. Hazırlık bölümünün ücreti 4 taksitle, lisans bölümlerinin ücretleri ise 6 taksitle ödenebilmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi bölümleri ve Makedonya’da eğitim hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz web sitemizin ilgili sayfalarını ziyaret edebilir, uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibata geçerek sorularınızı iletebilirsiniz. Dilerseniz, Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşebilir ve kontenjanlarımız dolmadan ön kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Acele edin, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin sunduğu fırsatları kaçırmayın!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız