DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Uluslararası Balkan Üniversitesi Bölümleri

Yurtdışında kaliteli bir eğitimi, üniversite sınavı stresi ve korkusu olmadan almak istiyorsanız Uluslararası Balkan Üniversitesi sizin için en doğru tercihlerden biridir.

Makedonya’nın en çok Türk nüfusuna sahip olduğu Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, müfredatının AB yüksek standartlarına uyumlu olması ve buna karşın okul ücretlerinin diğer kaliteli ve köklü üniversitelere göre çok düşük olmasından dolayı, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için oldukça caziptir ve kaliteli bir okuldur. Harç ücretleri kadar yaşam maliyetlerinin de oldukça düşük olduğu Makedonya’da üniversite eğitimi alıyor olmak size her anlamda rahat ve kaliteli bir eğitim hayatını sunacaktır. Türk nüfusunun fazla olduğu Üsküp’te, yabancılık çekmeden bir öğrenim hayatı yaşıyor olmanın da keyfini çıkarabilirsiniz. 

Sadece lise diplomasıyla kayıt yaptırabileceğiniz Uluslararası Balkan Üniversitesi, kaliteli eğitimiyle, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilere hayallerindeki okulu sunmaktadır diyebiliriz. Eğitim dilinin İngilizce olduğu Balkan Üniversitesi, dil konusunda da sizi pekiştirecek müfredatıyla, sizi donanımlı bir şekilde mezun etmenin garantisidir. Ayrıca diplomanın YÖK tanınırlığı olmasından dolayı, ülkemizde de iş bulma imkanına olanak tanımaktadır. 

Türkiye’de üniversite sınavı puanının bir hayli yüksek olduğu pek çok bölümü Uluslararası Balkan Üniversitesi kaliteli bir şekilde sunmaktadır. Özellikle Hukuk, Mimarlık gibi gözde ve puanı yüksek bölümleri, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde sınavsız ve kaygısız bir şekilde kayıt yaptırarak okumanıza olanak tanımaktadır. Bugün artık yurtdışındaki pek çok üniversite, yurt içindeki pek çok okula kıyasla hem daha uygun hem de daha kaliteli olduğundan dolayı, kalifiye bir bölüm okumak isteyen üniversite öğrenciler için tercih sebebidir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin en gözde bölümleri arasında İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği yer almaktadır. Mühendislik alanında kaliteli ve modern bir eğitim almak isteyen öğrenciler için, Uluslararası Balkan Üniversitesi ideal bir üniversitedir.

Ülkemizde en çok tercih edilen öğretmenlik bölümlerinden İngilizce Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği de, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin nitelikli bölümleri arasında yer almaktadır. Türkiye’de öğretmenlik puanlarının bir hayli yüksek olduğunu göz önüne alırsak, Uluslararası Balkan Üniversitesi bu konuda cazip bir seçenektir diyebiliriz.

Günümüzün küreselleşen dünyasında gerçekleşen yenilikler ve uyumlamalar neticesinde en çok tercih edilen gözde mesleklerinden ve bölümlerinden olan Halkla İlişkiler, Yeni Medya ve İletişim, Görsel Sanatlar ve Medya, Grafik Tasarım gibi bölümler de üniversitenin en modern ve kaliteli bölümlerindendir. Bunun yanında  Bankacılık ve Finans, Psikoloji, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İşletme, Sosyal Bilimler gibi bölümleri de bünyesinde barındırır.

Yurtdışında üniversite okumak ve bunu hem ekonomik hem de kaliteli bir şekilde yaşamak istiyorsanız Uluslararası Balkan Üniversitesi donanımlı ve modern öğrenci yetiştirme metoduyla, yurtdışında üniversite okumak isteyen her öğrencinin talebini en doğru ve vasıflı şekilde karşılayacaktır.

Eğer siz de yurtdışında üniversite okumak istiyor ve bir an önce kaydınızı en doğru ve ekonomik şekilde başlatmak istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim’in İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerini ziyaret ederek, yurtdışı eğitimi sürecinizi en doğru ve uygun şekilde başlatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız