DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Uluslararası Balkan Üniversitesi Eğitim Programları

Makedonya'nın gözbebeği konumundaki Uluslararası Balkan Üniversitesi, gerek uygun fiyatlı harç ücretleri ve gerekse sınavsız eğitim seçenekleri ile yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencilerimiz için biçilmiş bir kaftandır diyebiliriz. Üniversite bir çok programda eğitim sunmaktadır. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Balkan Üniversitesi Ve Eğitim Programları

Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Türkiye’de yüksek puan gerektiren Hukuk, Mühendislik, Mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir.  2006 yılında Üsküp Eğitim ve Kültür vakfı tarafından kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi, bir vakıf üniversitesidir. Erasmus ve Mevlana programlarıyla uyumlu olan üniversite, global bilinirliğe ulaşmayı başarmış saygın bir eğitim kurumudur. Türkiye’den gelen öğrencilerin kültürel yakınlıktan dolayı sık sık tercih ettiği Makedonya’da konuşlanmış olan üniversite pek çok alanda eğitim vermektedir. Bu alanların başında da Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, İngilizce Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik gibi alanlar vardır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, çokça belirttiğimiz gibi ücret açısından son derece makul bir üniversitedir. Eğitim kalitesi düşünüldüğünde Türkiye’deki pek çok özel üniversitenin önünde olan bu global eğitim kurumunda eğitim fiyatları, yıllık 18.500 TL’den başlamaktadır. Eğitim süresi dört yıl olan Uluslararası Balkan Üniversitesi’ndeki bölümlerin yıllık ücretleri 22.500 TL olarak maksimum bir sabite ulaşmıştır.  Ülkenin öğrenci dostu bir yer olduğunu da belirtirsek, öğrenim maliyetleri açısından oldukça cezbedici olanaklar sunar.

Yurt dışı kurumları hakkında daha detaylı bilgi almak ve uzmanlarımız ile görüşmek için bizlere online iletişim formundan ulaşabilir ya da Whatsapp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız