DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Uluslararası Balkan Üniversitesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yurtdışında hem sınavsız hem de uygun fiyatlı bir eğitim istiyorsanız Uluslararası Balkan Üniversitesi tam size göredir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde çok uygun eğitim ve yaşam maliyetleriyle, yalnızca lise diplomanızla kayıt yaptırabilirsiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, Makedonya’nın başkenti Üsküp’de bulunmaktadır. Kurum tamamıyla uluslararası bir eğitim kurumudur. Avrupa ya da ABD’deki diğer  üniversitelerin, yüksek orandaki eğitim ücretlerini karşılayamayan öğrenciler için  harika bir alternatiftir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin en önemli niteliklerinden biri kurumun eğitim dilinin İngilizce oluşudur. Dolayısıyla kayıt sırasında sizden dil yeterliliğinizi belgelemeniz kesinlikle istenmektedir. Kurumun eğitim dili sayesinde eğitiminize uluslararası bir seviyede başlarsınız. Bu sayede de dünyadaki pek çok üniversite ile yakın standartlara sahip kaliteli bir öğrencilik yaşamı sürdürürsünüz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Bölümleri Nelerdir?

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde Türkiye’de yüksek puan gerektiren Mühendislik, Hukuk ve Mimarlık gibi bölümlere üniversite sınavı veya puan engeline takılmadan başlayabilirsiniz. Bundan dolayı da bu prestijli okul, Türkiye dışında bu bölümlerde eğitim almak isteyen kişiler için oldukça idealdir.

Kurum 2007 yılından itibaren resmi bir üniversite statüsüne sahiptir. Üniversite özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri aracılığı ile varlık göstermektedir. Bu sayede okul, hem teknik hem de sanatsal bir vizyon çizmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin Avantajları Nelerdir?

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde 28 bölüm ve 7 fakülte kapsamında yüksek öğrenim verilmektedir. Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde aşağıdaki fakülteler mevcuttur;

  • Hukuk Fakültesi,
  • Eğitim Fakültesi,
  • İletişim Fakültesi,
  • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi,
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,
  • Sanat ve Tasarım Fakültesi ve
  • Mühendislik Fakültesi

Bununla birlikte kurumun İngilizce dil eğitimini de üstlenen bir adet İngilizce Dil Okulu da vardır.

Kurumun fakültelerinde Mimarlık, Bilgisayar Mühendisliği, Grafik Tasarım, Görsel Sanatlar ve Medya, Halkla İlişkiler, İşletme, Bankacılık ve Finans gibi kaliteli alanlarda uygun fiyatlı bir eğitim almanız gayet mümkündür. Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin sunduğu en önemli avantajlardan biri de Türk Lirası üzerinden ve taksitle ödeme kolaylığı sunmasıdır. Hazırlık bölümünün ücreti 4 taksitle ödenir. Lisans bölümlerinin ücretleri ise 6 taksitle ödenmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi ülkemize uzaklık açısından da İstanbul’a bir saatlik bir uçuş mesafesindedir. Aynı zamanda kurum Avrupa ile kıyas götürmeyecek bir eğitim ve yaşam maliyetlerine sahiptir. Bu sayede de nitelikli bir eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden biridir.

Avrupa’nın ve Makedonya’nın en iyi okullarından birine kayıt yaptırmak ve detaylı bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız