DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Uluslararası Balkan Üniversitesi İle Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürüyoruz

Eğer kaliteli üniversite eğitimi dünyasına Türkiye’den katılıyorsanız oldukça şanslısınız. Öncelikle biz varız, Draft Eğitim olarak Avrupa’da üniversite hayallerinizi gerçekleştirmenizi kolaylaştırmak, kendinize en uygun seçimleri yapmanıza yardımcı olmak için hizmetinizdeyiz... İkinci olarak da Makedonya’da, YÖK denkliği bulunan, sınavsız öğrenci kabul eden Uluslararası Balkan Üniversitesi var! Makedonya’da eğitim almak isteyen çoğu öğrencinin ilk tercihi olan bu güzide okulu sizlere biraz tanıtmak istiyoruz. 

Yurt dışı eğitimi almak isteyenler için bir cazibe merkezi olan Makedonya, düşük harç ücretleri ve yaşam giderleri ile yükseköğrenim görmek için hesaplı bir ülke. Geçmişten bugüne Türkiye ve Türklerle kültürel, siyasi ilişkiler içerisinde olduğundan dolayı Türkiye Üniversiteleri ve YÖK, bu Makedonya okullarıyla işbirliği içindedir. Ayrıca dengeli iklimsel yapısı, Türklerin yoğunlukla yaşadığı bir ülke olması, buradan okumaya giden öğrencileri evinde hissettiriyor. 

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Başkent Üsküp’te yer alan bu okul sunduğu kaliteli eğitimle ve sınavsız kayıt imkanı ile Türk öğrencileri için son derece iyi bir seçim. Okul 2014 yılından beri ÖSYM tercih kitapçıklarında yerini alıyor. Üniversite giriş sınavlarında yeterli puan alamayan öğrenciler veya sınava girmemiş/girmek istemeyen öğrenciler sınavsız olarak okula kayıt yaptırabilmekte, mezuniyetlerinden sonra YÖK denklik sürecini takip ederek Türkiye’de eşdeğerlilik edinebilmekteler. 

Sınavsız eğitim, %100 Burs

Okulun eğitim dili İngilizce olduğu için giriş için İngilizce yeterliliğinizin belgelenmesi isteniyor. İngilizce eğitiminiz sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile benzer standartlarda öğrenim görebiliyorsunuz. Türkiye’de yüksek puan gerektiren hukuk, mühendislik, mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabiliyorsunuz.  

Uluslararası Balkan Üniversitesi özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkıyor. Okula ülkemizden giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır. Üniversite, ayrıca bunlarla birlikte eğitim verdiği tüm diğer bölümler için %100 burslu eğitim olanağı da tanımaktadır. 

Seçim sizin. Ülkemize 1 saatlik uçuş mesafesinde olan bu ülkenin en güzel üniversitelerinden birinde okumak sizin için de mümkün! Online iletişim formumuzu doldurarak uzman eğitim danışmanlarımız ile iletişim sağlayabilir, hayallerinize giden yolda gerçek bir adım atabilirsiniz!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız