DRAFT BLOG

Tüm Polonya İçerikleri
Tüm Macaristan İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi  İngilizce Öğretmenliği

İngilizce öğretmenliği, günümüzde dünya çapında kabul gören ve yaygın olarak kullanılan İngilizce dilini etkili bir şekilde konuşma ve anlama becerisine sahip olmayı hedefleyen bir uzmanlık alanıdır. İngilizce öğretmenleri, Türkiye'nin yanı sıra uluslararası alanda da farklı ülkelerde çalışma fırsatları bulabilmektedir. Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde İngilizce öğretmenliği eğitimi almak, öğrencilere kazançlı bir deneyim ve değerli bir eğitim sunmaktadır. Program, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tanınmakta ve denkliği kabul edilmektedir.

Üniversitede bir önceki yazılarda da söz edildiği gibi lisans, yüksek lisans ve doktora programları yer almaktadır. Balkan Üniversitesiyle ilgili yazıyı inceleyebilirsiniz.

Balkan Üniversitesi’nde Küresel Perspektif: İngilizce Öğretmenliği

Balkan Üniversitesi'nde İngilizce öğretmenliği eğitimi alan öğrenciler, iletişim becerilerini geliştirmek ve akademik kadrodaki öğretim personelleriyle etkili iletişim kurmak için fırsatlara sahip olacaklardır. Bu bölümde eğitim almak isteyen öğrenciler için belirli şartlar bulunmaktadır. İşte bu şartlar:

  • İngilizce öğretmenliği okumak isteyen öğrencilerin ingilizce yeterliliklerini göstermeleri gerekmektedir. Bunun için TOEFL, IELTS, FCE, CPE veya CAE gibi uluslararası kabul görmüş bir sertifikanın olması ya da hazırlık okunması gerekmektedir.
  • Üniversitede eğitim ve öğretim ücretlidir. Programlarda öğrencilere finansal anlamda destek çıkmak amacıyla burslar sunulmaktadır.
  • Üniversite belirli dönemlerde referans mektubu isteyebilir.

İngilizce, dünya çapında herkesin birbirleriyle iletişim kurabildiği bir dil haline gelerek önemini artırmıştır. İngilizceyi etkin bir şekilde öğrenmek ve bu beceriyi kariyer hayatında göstermek isteyen öğrenciler, İngilizce öğretmenlerinin desteği sayesinde hedeflerine ulaşabilmektedirler.

İngilizce öğretmenliği programı içerisinde pedagojik formasyon dersleri sunulmaktadır. Bu dersler, öğrencilere sınıf içi yönetim, öğrenme psikolojisi ve diğer pedagojik teorileri öğretmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, pedagojik formasyonun bir parçası olarak staj deneyimleri de yer almaktadır. Bu staj deneyimleri, öğrencilerin sınıf içindeki gözlemlerini kontrol etmelerini sağlamaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde İngilizce öğretmenliği programı, 4 yıllık bir eğitim süresi ile tamamlanmaktadır. Bu programa kayıt olmak için öğrencilerden 3500 € gibi bir ücret talep edilmektedir. Eğitim paketleri ve diğer detaylar hakkında daha fazla bilgi almak için Draft Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz. Draft Eğitim, alanında uzman kişilerle birlikte size üniversitenin imkanları, barınma seçenekleri ve eğitim müfredatı hakkında detaylı bilgi sağlayacaktır. Eğer yurt dışında üniversite okuma konusunda düşünceleriniz varsa, Draft Eğitimi arayarak Uluslararası Balkan Üniversitesi ile ilgili sorularınızı iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız