DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Makedonya Ücretleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi İngilizce eğitim veren bir üniversitedir. Sınavsız öğrenci almak için İngilizceye hakim olmak önem taşımaktadır. Eğitim dili olarak İngilizcenin olması ayrıca Balkan üniversitelerinin öğrencilere yüzde yüz burs olanağı sağlaması açısından da avantaj sunmaktadır.  Makedonya Balkan Üniversitesinde İngilizce eğitim veren, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Lisans Fakültesi yer almaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi'ne burslu olarak atanabilmek için Yükseköğretim Kurumu sınavlarına girmek gerekmektedir. Bu sayede burslu olarak okuma imkanının yanı sıra ayrıca ücret ödeyerek tercih hakkını kullanarak da bu üniversiteye girebilme imkanı bulunmaktadır. Birçok bölümde ücretli olarak eğitim alabilme imkanı olan Balkan Üniversitesi  Üsküp'te bulunmaktadır. Yaşam şartları açısından da kolay bir imkan sağlayan bu ülkede okumak oldukça avantajlıdır. Makedonya'da bulunan birçok üniversitede eğitim sağlamak oldukça ekonomik olmasıyla sizlere fırsat sunmaktadır. Ayrıca ülkenin birçok şehrinde farklı fiyatlarla konaklama seçenekleri de bulabilirsiniz. Yurtların yanı sıra apart ve evlerde de konaklama seçenekleriniz mevcuttur. Ayrıca Makedonya'da çoğunlukta konuşulan dillerden birinin de Türkçe olması, yabancılık çekmeden bu ülkeye adapte olmanıza da fırsat tanıyacaktır.

Balkan Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Ayrıca Erasmus ve Mevlana Değişim programları ile tam olarak bir uluslararası üniversite niteliğindedir. Üniversite içerisinde eğitimin yanı sıra daha birçok aktivitenin de olması üniversitenin etkinlikler konusunda da faaliyetlerini ortaya koymaktadır. İstanbul'a yakınlığı oldukça kısa olan Üsküp'te yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi kaliteli bir İngilizce eğitim sunarak uluslararası üniversite ortamını yaşamak isteyenler için tercih edilebilir. Ayrıca Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından tanınan ve üniversite lisans programları sayesinde sizlere ekonomik üniversite programı sunmaktadır.

Eğer siz de Balkan Üniversitesinin herhangi bir fakültesinde eğitim almak istiyorsanız bu konuda gerekli olan ücretlerin neler olduğuna dair ayrıntılı bilgi almak için Draft Eğitim Merkezimize başvurabilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir'de bulunan Draft Eğitim şubelerimizdeki profesyonel danışmanlarımız ve yetkililerimiz sizlere bu konu hakkında ayrıntılı bilgi sunacaktır. Gerekli olan tüm bilgileri almanın yanı sıra nasıl bir tercih yapmanız ya da nasıl hareket etmeniz konusunda gerekli tüm detayları da sizlere sunmaktadırlar.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız