DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde  Sınavsız ve Uygun Bütçeli Yüksek Lisans Eğitimi

Ülkemizde lisans eğitimini tamamlamış öğrenciler, yüksek lisans yapmak için ALES'e girmek zorundadır. Yurt dışında bulunan çoğu okulda ise böyle bir uygulama bulunmamaktadır ve dolayısıyla sınavsız yüksek lisans eğitimi fırsatını bu kurumlarda yakalayabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, Avrupa'da hem kaliteli hem uygun bütçeli ve hem de sınavsız eğitimi ile dikkat çeken bir okuldur. Okulda lisans programlarının yanında yüksek lisans programları da mevcuttur.

Balkan Üniversitesi Hakkında
Yurt dışında üniversite okumak, gerek öğrenim maliyetleri açısından gerek o ülkenin yaşam şartları açısından olsun pek çok kişi için oldukça avantajlı bir seçenektir. Öğrenci dostu olması ile bilinen Makedonya, yurt dışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen ülkelerdendir. Ülkenin önemli ve saygın kurumlarından biri olan Uluslararası Balkan Üniversitesi ise hem eğitim kalitesi açısından hem de öğrenim maliyetleri açısından Türk öğrencilerimiz için oldukça ideal kurumların başında gelmektedir. 

Eğer siz yurt dışında hem sınavsız hem de masrafsız bir eğitim almak istiyorsanız, Uluslararası Balkan Üniversitesi size hitap eden en uygun seçeneklerden biri olabilir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’nın Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Türkiye’de yüksek puan gerektiren hukuk, mühendislik, mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir.

Balkan Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri
2006 yılında Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi, bir vakıf üniversitesidir. Erasmus+ ve Mevlana gibi dünya çapında adını duyurmuş değişim programlarına sahip olan üniversite bu açıdan tamamıyla global bir kurumdur diyebiliriz. Bu globallikle birlikte sunduğu yüksek lisans programları şu şekildedir:
- İdari Hukuk    
- İngilizce Öğretmenliği    
- İşletme
- Klinik Psikolojisi    
- Klinik Psikolojisi    
- Uluslararası Ekonomik İlişkiler    

Siz de yurt dışında uygun fiyatlarla ve sınavsız yüksek lisans yapmak istiyorsanız Draft Eğitim'in uzman ve deneyimli eğitim danışmanları ile ister yüz yüze isterseniz de online bir şekilde görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız