DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde Hangi Bölümler Var?

Makedonya ülkemizden gidecek öğrenciler için son derece avantajlı bir ülke konumundadır. Hem Batı Avrupa hem de bölge ülkelerine nazaran çok daha uygun yaşam giderleri ve okul harç masrafları bulunduğundan ve de ülkede ciddi bir Türk nüfusun yaşamasından dolayı kültürel olarak birçok avantajı vardır. Makedonya’da eğitimin sınavsız olması aynı zamanda bu ülkeyi, sınav stresi yaşamak istemeyen pek çok öğrenci adayı için tercih edilir kılmaktadır. 

Sınavsız eğitim uygulamasıyla bilinen Makedonya’nın en iyi okulları arasında yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi bu üniversitelerden biridir. Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek kur farkından dolayı buna yanaşamayan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretleri ve uygun yaşam giderleri ile birlikte harika fırsatlar sunuyor.

Nasıl Başvururum?

Adından anlaşılacağı üzere, Uluslararası Balkan Üniversitesi, uluslararası bir nitelik taşıdığından dolayı eğitim dili olarak İngilizce’yi kullanmaktadır. Bundan dolayı da buraya başvuru yapabilmek için öncelikle İngilizce dil yeterliliğinizi belgelemeniz gerekmektedir. Bunun ardından yalnızca lise diplomanız ve not dökümünüzle birlikte başvuru yapabiliyorsunuz. Sadece lise diplomanız ile üniversiteye başvuruda bulunmanız mümkündür.

Türkiye’de yüksek puan gerektiren Hukuk, Mühendislik, Mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir.  Bu bölümlerin yanı sıra, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde Diş Hekimliği, Ebelik, Görsel Sanatlar, Grafik Tasarım, Halkla İlişkiler, Hemşirelik, İngilizce Öğretmenliği, İşletme, Moda Tasarımı, Psikoloji, Sosyal Bilimler gibi birçok bölüm mevcuttur. Eğitim alabileceğiniz bölüm sayısı 36’dır.

Bize Ulaşın

Makedonya’da eğitim, Balkanlar'da eğitim, Avrupa’da sınavsız üniversiteler gibi konulara dair merak ettiğiniz her şey için Draft Eğitim uzman eğitim danışmanlarıyla görüşün. Bunun için internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurmanız yeterlidir. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız