DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde Mühendislik Eğitimi

Yurtdışında mühendislik okumak istiyorsunuz ancak kur farkından endişe mi ediyorsunuz? Etmeyin. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti eğitim alanında yalnızca Türkiye’de değil başka ülkelerde de faaliyet göstermektedir. Örneğin Balkan Üniversitesi, Makedonya’da kurulmuş olan bir Türk üniversitesi olup burada çok uygun koşullarda kaliteli mühendislik eğitimi alabilirsiniz.

Makedonya, Türkler ile kültür benzerlikleri bulunan bir ülkedir. Dolayısıyla giden Türk öğrencilerinin fazla yabancılık çekmeden hemen adapte olabildiği bir ortam vardır. İstediğiniz bir bölümde kaliteli bir eğitim almak için Makedonya çok uygun bir tercihtir. Örneğin mühendislik eğitimi almak istiyorsunuz ancak puanınız yetmiyor diye bu hayalinizden vaz geçmek ve aynı zamanda okumak istediğiniz bölüm için yüksek meblağlar ödemek de istemiyorsanız, o halde üniversite girişlerinde sınav uygulaması yapmayan ve öğrenim ücretleri yüksek olmayan Makedonya sizin için iyi bir tercih olacaktır. 

Balkan Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Üsküp, ülkenin başkenti ve en büyük şehridir. 6000 yıldan fazladır üzerinde yerleşik hayatın olduğu Üsküp’te tarihi doku özenle korunur. Şehir, Neolitik dönemden kalıntılara sahiptir. Arkeolojik müzeleri, çağdaş sanat müzeleri, çeşitli festivalleri ve güzel bir mutfağı olan Üsküp, uygun yaşam maliyetleri ile de yaşaması keyifli bir şehirdir. 

Kültürel yakınlık, sınavsız üniversite kabulü ve uygun öğrenim ücretlerinin yanı sıra Makedonya’da bir başka avantajdan söz etmek isteriz. Yurtdışında okumanın gözünüzde büyümesinin sebeplerinden biri kur farkı ise endişelenmeyin, her şeyiyle bir Türk üniversitesi olan Uluslararası Balkan Üniversitesi, size öğrenim ücretlerini Türk Lirası üzerinden ödeme ve taksitlendirme imkânı sunmaktadır. ÖSYM’nin tercih listesinde bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi başarılı öğrencilere %100 burs imkânı da sunmaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, dünyanın pek çok yerinden öğrenci kabul etmekle birlikte eğitim dili İngilizce olan bir üniversitedir. Yabancı dilini geliştirerek meslek hayatına ve şahsına katkı sağlamak isteyen öğrenciler için bir tercih sebebi olan İngilizce eğitim, diploma geçerliliğinizi de arttıran bir unsurdur. Eğer İngilizce mühendislik okumak gibi bir düşünceniz varsa; Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin Mühendislik Fakültesi’nde sunulan Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinden birini tercih ederek parlak geleceğinize doğru sağlam bir adım atabilirsiniz.

Avrupa standartlarında, kaliteli ve istediğiniz bölümden eğitim almak için Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesi iyi bir tercihtir. Bununla birlikte, Makedonya’da bulunan diğer üniversiteler, eğitim ücretleri, konaklama gibi aklınıza takılan bütün sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın uzman kadrosu,  eğitim geleceğinizle ilgili her konuda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır!

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız