DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde Sınavsız Yüksek Lisans Eğitimi

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi, hem akademik kariyer yapmak isteyen kişiler için hem de çalışma alanlarında uzmanlaşıp derinleşerek iş dünyasında yükselmek isteyenler için oldukça iyi bir tercihtir. Yurt dışında bulunan kaliteli ve prestijli bir kurumda yüksek lisans programına kaydolarak, seçtiğiniz alanda uzmanlaşırken bir yandan yeni kültürler tanıma fırsatı bularak vizyonunuzu genişletebilir, aynı zamanda yabancı dilinizi de geliştirebilirsiniz.

ALES'e Girmeden Yurt Dışında Yüksek Lisans Yapın
Yurt dışı üniversitelerinde yüksek lisans yapmanın avantajlarından bir diğeri ise öğrencilere sınavsız bir şekilde eğitim alma olanağı sunuyor oluşudur. Ülkemizde yapılacak bir yüksek lisans için şart olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) her yıl yüksek lisans yapmak isteyen öğrencimizin girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Yurt dışında yüksek lisans eğitimi şansı sunan ülkelerin pek çoğunda ise yüksek lisans için herhangi bir sınav zorunluluğu aranmamaktadır. Avrupa'da sınavsız yüksek lisans eğitimi alabileceğiniz kurumların başında ise Uluslararası Balkan Üniversitesi gelmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Hakkında
Makedonya'nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Uluslararası Balkan Üniversitesi, uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Sınavsız eğitimi ile de öne çıkan Balkan Üniversitesi, ayrıca tüm bu bölümler için %100 burslu eğitim olanağı da tanımaktadır. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce'dir. Öğrenciler İngilizce sınavından yeterli puan aldıkları takdirde, hazırlık okumadan yüksek lisans yapabilirler. İngilizce sınavından yeterli puan alan öğrenciler için toplam eğitim yılı 1 senedir. Dil sınavından geçemeyen öğrenciler ise hazırlık sınıfı ile birlikte toplamda 2 sene eğitim görürler.

Balkan Üniversitesi'nde Hangi Bölümlerde Sınavsız Yüksek Lisans Yapabilirim?
Üniversitede bir çok yüksek lisans programı mevcuttur. Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Grafik Tasarım, Halkla İlişkiler, İdari Hukuk, İngilizce Öğretmenliği, İşletme, Klinik Psikolojisi, Mimarlık ve Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümlerinde yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Ülkemize uzaklık açısından İstanbul’a bir saatlik uçuş mesafesinde yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde kaliteli ve sınavsız bir yüksek lisans eğitimi alarak, rakiplerinizden bir kaç adım öteye geçebilirsiniz. Pandemi sebebiyle online eğitim imkanı ile Türkiye'yi terk etmeden bölümünüze başlayabileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız