DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Üsküp Makedonya

Günümüzde artık üniversite eğitimi almanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. Türkiye'de yaşanan eğitim sisteminin çarpıklığı ve sınav sistemleri nedeniyle birçok lise mezunu açıkta kalabilmektedir. Özellikle sınav maratonu birçok üniversiteye hazırlanan gençlere; hem maddi hem manevi olarak birçok yük getirmektedir. Bu nedenle artık öğrencilerin birçoğu hayata karamsar olarak bakmakta ve eğitim almak için ümidini yitirmektedir. Ayrıca yurtdışında eğitim almak bazı Avrupa ülkelerinde çok yüksek oranda maddi imkân gerektirdiği için tercih edilememektedir.

İşte bu durumlarda eğitim alabilmek için fırsatlar sunan ve Balkanlarda bulunan üniversitelerdeki eğitim birçok açıdan avantaj yaratabilecek koşullar öne sürmektedir. Özellikle maddi açıdan yüksek oranda ücretler istemeyen bu üniversitelerde eğitim almak hem kaliteli hem de Avrupa standartlarında eğitim alma şansını size vermektedir. Balkan üniversitelerinde eğitim almak özellikle YÖK tanınırlığı sağlaması nedeniyle eğitim aldıktan sonra öğrencilerin hayallerinde bulunan mesleğe adım atmalarını sağlamaktadır. Yurtdışında eğitim almak için artık sınav gerektirmeden ve kaliteli bir şekilde uygun fiyatlara üniversite okuma şansı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yüksek lisans, doktora gibi birçok akademik kariyeri de uygun koşullarda yapabilme şansını Balkanlarda bulunan üniversiteler vermektedir.

İşte bu üniversiteler arasında yer alan Balkan Üniversitesi bu şansı sunmaktadır. Her açıdan avantajlı bir şekilde okuma imkânı bulabileceğiniz Makedonya'da bulunan Balkan Üniversitesi ile ilgili birçok bölümü tercih edebilirsiniz.

Makedonya Üsküp'te bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversitedir. Eğitim dili olarak İngilizce eğitim veren Makedonya Balkan Üniversitesi İngilizce eğitim vermesi nedeniyle kayıt için İngilizceye iyi hâkim olmaları şartını öğrencilerden istemektedir. Ayrıca Makedonya Balkan Üniversitesi'nde %100 burslu okuyabilme imkânı da bulunmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde birçok fakülte yer almaktadır. İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Lisans Fakültesi yer alır. Bu fakülteler içerisinde birçok bölüm bulunmaktadır. Makedonya Balkan Üniversitesi'nde eğitim almak için sınavsız olarak ücretli kayıt yaptırabilme imkânı bulunmaktadır.

Sizler de Makedonya'da bulunan Balkan Üniversitesi'nde İngilizce dilinde üniversite eğitimi almak istiyorsanız Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimiz aracılığıyla bu üniversiteye başvuruda bulunabilirsiniz. Gerekli olan tüm ayrıntılı bilgileri sizlere sunacak danışmanlarımız; ayrıca Makedonya'da konaklama gibi daha birçok sorunla ilgili sizlere yardımcı olacaktır. İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan ofislerimiz aracılığıyla direkt olarak başvurunuzu yapabilir ve bilgi alabilirsiniz. Ayrıca canlı destek hattımızdan Balkan Üniversitesi ile ilgili gerekli bilgileri alabilme imkânı bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız