DRAFT BLOG

Uluslararası Bir Üniversiteye Sınavsız Kayıt İmkanı:  Balkan Üniversitesi

Uluslararası bir üniversiteye sınavsız kayıt imkanı sunan Balkan Üniversitesi, yurt dışında eğitim almak isteyen kişiler için oldukça ideal bir tercihtir. İstanbul’a bir saat mesafede tarih ve kültür şehri Üsküp’te faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, kaliteli İngilizce eğitim programları ile nitelikli bir uluslararası üniversite ortamını yaşamak isteyenler için doğru adrestir. Samimi kültürü, ülkemize yakınlığı ve uygun yaşam maliyetleriyle Makedonya’yı ve Üsküp’ü seveceksiniz.

Makedonya'nın seçkin üniversitelerine sınavsız giriş imkânıyla girmek isteyen öğrencilerimiz tarafından oldukça yoğun bir ilgi gösterilmektedir. Sınav puanlarının ve lisede alınan eğitim alanı ve ortalamaların önemli olmadığı, sadece lise diplomasının arandığı bu üniversitelerde istediğiniz bölümde okuma fırsatı bulabilirsiniz. Balkan Yarımadası ülkesi olan Makedonya son dönemlerde yaptığı eğitim alanındaki çalışmalar ve gelişimle dünyanın çeşitli yerlerindeki öğrenciler için bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Yaşam şartlarının ekonomik olduğu bu ülkenin aynı zamanda eğitim masrafları oldukça düşük bütçe gerektirir. Türkçe dilinin yaygın kullanımı ve bazı üniversitelerin Türkçe dilinde kimi alanlarda eğitim sunması ülkemiz öğrencileri için büyük bir şanstır. Makedonya'nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesi gerek eğitim kalitesi, gerekse geni sosyal olanaklarıyla sizi memnun edecek üniversiteler arasında yer alır.

Hangi Bölümlerde Eğitim Alabilirim?

Üniversite, Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulmuştur. 2007 yılından beri öğrencilerine seçkin bir eğitim veren üniversite, ülkemizde yüksek puanla giriş yapılabilecek Hukuk, İnşaat Mühendisliği, Psikoloji, PDR, Öğretmenlik ve Mimarlık gibi birçok alanda eğitime sınavsız giriş imkânı vermektedir. Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesi eğitim anlayışı olarak dünyayı yakından izlemekte ve birçok öğrenci değişim programını desteklemektedir. Eğitimde yaygın olarak kullanılan dil İngilizcedir. Böylece eğitiminizi uluslararası düzeyde alabilirsiniz. Diplomanızın ülkemizdeki geçerliliğini öğrenmek adına YÖK'e başvuruda bulunabilirsiniz. Eğitim kurumumuz size bu konularda bilgi akışı sağlamada yardımcı olacaktır.

Eğitim hayatınıza emin adımlarla ilerlemek için eğitim kurumumuzun uzman danışmanlarından ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz. Balkan Üniversitesi’nin ücretleri, barınma koşulları ve alanları ile ilgili olarak detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız