DRAFT BLOG

Uluslararası Geçerliliğe Sahip Diplomaları İle  Polonya Üniversiteleri

Öğrenci dostu ülkelerin başını çeken Polonya, yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için oldukça ideal bir tercihtir. Polonya'da üniversite okumak birçok açıdan avantajlıdır. Örneğin Polonya'da üniversite eğitimi almaya gittiğinizde ülkede çalışma imkanı bulabilirsiniz. Polonya, devlet politikası gereğince bünyesinde eğitim almaya gelen yabancı öğrencilere çalışma imkanı sunmaktadır. Ayrıca ülkede dünyanın birçok yerinden gelen kişilerle sosyalleşme ve tanışma imkanı bulabilirsiniz. Üniversiteleri, uluslararası geçerliliğe sahip diploma programları sunmaktadır. Bu sayede mesleğinizi dilediğiniz her yerde yapabilirsiniz.

Jagiellonian Üniversitesi
Polonya’nın en eski yükseköğrenim kurumudur. Jagiellonian Üniversitesi, kuruluşundan itibaren uluslararası bir kurum olmuştur. Geçmişte pek çok milletten öğrenci bu üniversitede eğitim görmüştür. Tarihte Rusya, Prusya, Avusturya işgalleri ve iki Dünya Savaşı atlatan üniversite, Polonya mirasını koruyarak Avrupa’nın entelektüel mirasına katkıda bulunmayı sürdürmüştür. Jagiellonian Üniversitesi, tıp alanında ciddi başarılara imza atmıştır. JU Tıp Okulu (JU Medical College) bünyesinde faaliyet gösteren araştırmacılar, kalp cerrahisi, üroloji ve nöroloji alanlarında öncü çalışmalar yürütmekte, çoğu zaman yeni tedavi yöntemleri geliştirmektedir. Bu çalışmaların sonuçları en prestijli akademik dergilerde yayınlanmaktadır. Jagiellonian Üniversitesinin ciddi başarı gösterdiği diğer alanlar arasında arkeoloji, astronomi, biyoteknoloji, moleküler biyoloji gibi disiplinler de yer almaktadır.

Lodz Tıp Üniversitesi
Üniversitede yaklaşık 1.600 akademisyen ve eğitim personeli görev yapmaktadır. Bunların 300’ü bağımsız araştırmacı, 170’i profesör, 190’ı doçent ve yardımcı doçent, 900’ü ise doktora seviyesinde akademisyendir. Eğitim programları hem Polonyalı hem de yabancı öğrencilerden büyük ilgi görmektedir. Mevcut durumda ABD, Kanada, Tayvan, İsveç, Norveç, Büyük Britanya, İspanya, Kenya, Nijerya ve Zambiya başta olmak üzere çok çeşitli ülkelerden 300 civarı yabancı öğrenci LTÜ’de eğitim görmektedir. Lodz Tıp Üniversitesi’nde 4, 5 ve 6 yıllık MD programları bulunmaktadır. Tıp Fakültesi öğrencileri, Polonya Bilim Akademisi tarafından verilen Tıp Ödülü veya “Primus Inter Pares” adlı En İyi Öğrenci Ödülü gibi en prestijli ödüllere layık görülmüşlerdir.

Varşova Üniversitesi
Dünya üniversiteleri arasında en iyi %3’lük dilimde yer almaktadır. Varşova Üniversitesi, Times Yüksek Öğrenim Dünya Üniversite Sıralaması ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (Şangay Sıralaması olarak da bilinir) gibi uluslararası sıralamalarda yüksek pozisyonlardadır. Üniversite faaliyetlerinin temel konsepti, öğretim ve araştırmada birliktir. Müfredatındaki tüm branşların uyum içinde gelişmesi hedeflenmektedir. Varşova Üniversitesinde 3.750 akademisyen görev yapmakta olup dörtte biri profesör unvanına sahiptir. 

Polonya'da eğitim alabileceğiniz daha birçok kurum bulunmaktadır. Uzman eğitim danışmanlarımız ile irtibata geçerek okullarımız hakkında bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız