DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı

Doğru meslek ve doğru ülke tercihi yapmanız için danışmanlarımız ile buradayız.

Devamı
Uluslararası Geçerliliğe Sahip Diplomaları İle  Rusya Üniversiteleri

Kuzey Avrupa'nın misafirperver ülkesi olan Rusya, 17 milyon kilometre karelik alanıyla dünyanın en büyük ülkesidir. Avrupa'nın nispeten uygun yaşam koşullarına sahip ülkesi olan Rusya, özellikle mühendislik ve telekomünikasyon eğitimlerinde verdikleri kaliteli eğitim ile bilinmektedir. Uzaya ilk insan gönderen ve bilim ve teknoloji konularında da son derece ileri olan Rusya'da eğitim almak, öğrenciler için avantajlıdır. Sınavsız eğitim imkanı, saygın bir geçmişe sahip akademik kadroları ile Rusya üniversiteleri, kariyerine sağlam adımlarla başlamak isteyen öğrenciler için önemli konumdadır.

Onursal Avrupa Kalite Ödülü’ne Layık Görülen Saygın Bir Kurum: Kuban Devlet Teknoloji Üniversitesi
Mühendislik ve robotik alanında son yıllarda büyük atılımlar yapan Rusya, teknoloji üniversiteleri konusunda pek çok rakibini geride bırakan akademik bir eğitimi öğrencilerine sunmaktadır. Ülkenin sınavsız bir eğitim sistemine sahip olması ve hem İngilizce hem de Rusça dillerinde yüksek öğrenim fırsatı tanıması yurt dışı eğitim konusundaki tercih edilebilirliğini artırmaktadır. Kurum, yeni teknolojilerin uygulanması konusunda farklı öğretim yöntemlerinden, uluslararası ileri teknoloji metotlarından, medya teknolojilerine dayalı elektronik ders kitaplarından, simülatör sistemlerinden, laboratuvar kılavuzlarından, test ve öğretim sistemlerinden yararlanmaktadır. Kurumun kütüphanesi öğrencilere internet aracılığı ile dünya üzerinde bulunan tüm bilgi kaynaklarına erişim sağlar.

Rusya'nın İlk Teknik Üniversitesi: Moskova Devlet Teknik Üniversitesi
Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, 1830 yılında temel bilimlerin yanı sıra çeşitli zanaatlerin öğretilmesi amacıyla "Moskova Zanaat Okulu" olarak kurulmuştur. Sadece 50 yıl içinde kaydettiği büyük başarılarla Moskova Kraliyet Teknik Okulu adını aldıktan sonra gelişmeye hızla devam etmiştir. Bu tarihten itibaren bilim ve teknoloji alanında iyi mühendislerin yetiştirilmesine başlanmıştır. Rusya'nın ilk teknik üniversitesidir. Rusya'da sınavsız mühendislik eğitimi almak için tercih edebileceğiniz bir kurum olan Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, eğitim çalışmalarında geleceğe dönük bir yaklaşımı benimsemiştir.  Üniversite, dönüştürme programlarına katılmakta, yeni bilimsel alanların gelişimiyle ilgili öncelikleri belirlemekte, yüksek teknoloji endüstrisine yönelik insan kaynakları için zemin oluşturmaktadır. Tüm çalışmalar Rusya'nın güçlü mühendislik geleneğiyle harmanlanmıştır.

Rusya'nın önde gelen kurumlarında sınavsız eğitim almak ve kayıt yaptırmak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız