DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Uluslararası Geçerliliğe Sahip Diplomaları İle Yurt Dışı Üniversiteleri

Sınavsız eğitim olanakları pek çok öğrenci adayının ilgisini çekmektedir. Yurt dışında eğitim almak isteyen fakat sınav engeline takılmak istemeyen veya sınav stresini yoğun yaşayan öğrenciler bu tür üniversiteleri araştırıyorlar. Bu üniversitelerin işleyişine göre başvuru yapabilmek, kayıt olabilmek için yalnızca lise diplomanız, not dökümünüz ve ilgili üniversitenin eğitim diline göre dil yeterliliğinizi belgelemeniz yeterli oluyor. 

Avrupa’daki Sınavsız Üniversiteler

Eğitim kalitesi açısından Avrupa’nın en iyi üniversiteleri ile yarışır konumda olan bu okullardan alacağınız diplomalardan sonra denklik programına giriyorsunuz. Bu süreçten sonra diplomanız uluslararası olarak geçerlilik kazanıyor ve bir üniversite mezunu olarak kariyer maceranıza atılabiliyorsunuz.  Avrupa’da sınavsız üniversite eğitimi veren farklı ekonomik, kültürel özelliklere sahip ülkeler var. Bunların hepsi kendine has avantajları ile birlikte geliyor. Rusya’da kaliteli bir mühendislik eğitimi alabilirsiniz. Polonya’daki sosyal çeşitlilik ve şehirlerinin düzeni sizi cezbedecektir. Çekya’daki kültürel faaliyetler ve gezilecek yerler sizi büyüleyecektir. Makedonya’nın uygun harç ücretli üniversiteleri yüzünüzü güldürecektir. Bu farklılıklar sizin isteklerinize, seçimlerinize bağlı olarak değişecektir elbette ve her koşulda son söz her zaman sizdedir. 

Şimdi birlikte bu kaliteli üniversitelerden bazılarını kısaca tanıyalım.

Makedonya: Uluslararası Vizyon Üniversitesi

2014 yılında kurulan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya‘nın Gostivar şehrinde bulunmaktadır. Gostivar, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçenin yaygın konuşulduğu 80.000 nüfuslu bir kenttir. Makedonya’nın batısında yer alır.  Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Türkiye dışında Türkçe eğitim veren ilk üniversitedir. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, Türk müfredatına paralel bir müfredat takip edilmektedir. Eğitim programları Bologna sürecine ve Türkiye‘de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmıştır.

Polonya: WSB Üniversitesi

WSB, pratiklik ve dostaneliği merkeze koyan öğrenci merkezli bir kurum olup Polonya’nın en iyi özel üniversitelerinden biridir. Eğitim süresince öğrencilere çeşitli staj olanakları sağlanır. İş teklifleri, stajlar, iş danışmanları ile toplantılar, ücretsiz eğitim kursları, Kariyer Hizmetleri Ofisi tarafından sağlanan koçluk hizmetleri gibi ekstra faaliyetlerle öğrencilerinin ve mezunlarının kariyer yollarını aydınlatıp inşa etmeye odaklanan bir üniversitedir. Perspektywy 2017 sıralamasında Wielkopolska bölgesinin en iyi özel üniversitesi seçilmiştir.

Rusya: Kazan Ulusal Araştırma Teknik Üniversitesi

1932 yılından beridir faaliyette olan Kazan Teknik Üniversitesi özellikle de Tupolev Tu gibi uçakları üretmesiyle tanınan, Uzay Mühendisliği’nin temellerini atmış Rus havacılığının gelişmesinde büyük bir rol sahibidir. 

Kazan Devlet Teknik Üniversitesi’nin öğrencileri cezbeden en önemli özellikleri arasında temel eğitim metodolojisi ve derin bilimsel araştırmalar gelmektedir. Uçak, makine, imalat, motor, bilgisayar ve telekomünikasyon alanlarında Rusya’nın lider kuruluşlarından birisi olan kurum çok düzeyli sürekli bir ileri eğitim ve mesleki gelişim fırsatları sunmaktadır. 

Bize Ulaşın

Avrupa’nın en iyi üniversitelerinde eğitim imkanları, sınavsız üniversite eğitimi gibi konularda merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bize internet sitemizde bulunan online iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız