DRAFT BLOG

Tüm Macaristan İçerikleri
Yurtdışında Fizyoretapi Eğitimi

Polonya, Macaristan ve Letonya'nın köklü üniversitelerinde fizyoterapi eğitimi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Uluslararası İş Hukuku Yüksek Lisans Programları

Uluslararası iş hukuku, hukuk bölümünde lisansını tamamlamış öğrencilerin üzerinde uzmanlaşmak istediği alanların başında gelmektedir. Bu isteğin altında yatan temel sebeplerden birisi de karmaşık uluslararası dinamiklerin önemli bir yere sahip olduğu alanın bu sebepten dolayı üst düzey bir maddi getiriye sahip olmasıdır. Hukuk alanında üzerine yüksek lisans yapılabilecek programlar arasında finansal getirisi en yüksek bölüm olan uluslararası iş hukuku aynı zamanda uluslararası ticaretin ve iş antlaşmalarının taşıdığı önemden dolayı prestijli bir kariyer imkanı da sağlar.

Uluslararası iş hukukuna dair yüksek lisans programları bu alanda uzmanlığını edinmiş hukukçu sayısı ülkemizde kısıtlı olduğundan dolayı yurtdışında daha yaygındır. Özellikle Avrupa’da iş hukukunun gerektirdiği yoğunluklu adli koşullar birçok önemli üniversiteyi bu alanda derinlikli bir yüksek lisans eğitimi vermeye itmiştir.

Bu derinlikli yüksek lisans eğitiminin alınabileceği okulların başında Macaristan’da bulunan Debrecen Üniversitesi gelmektedir. Avrupa standartlarındaki kaliteli bir eğitimin kıtadaki diğer ülkelere kıyasla çok daha uygun fiyatlarla verildiği kaliteli üniversiteleriyle isim yapmış Macaristan ekonomi konusunda son derece güçlü bir eğitim verdiğinden dolayı bu alanla yakından ilişkili olan uluslararası iş hukuku konusunda da mükemmel bir yurtdışında yüksek lisans eğitimi deneyimi sunmaktadır.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’den sonra en büyük ikinci şehri olan Debrecen’de bulunan Debrecen Üniversitesi, uluslararası iş hukuku konusunda Avrupa’daki en yetkin yüksek lisans programı sunduğu için rakiplerinden ayrı bir noktadadır. Macaristan’ın eğitim sürekliliği açısından en eski üniversitesi olan Debrecen Üniversitesi, 1538 yılından beridir akademik faaliyetini sürdürdüğünden dolayı da fazlasıyla yerleşik bir akademik geleneğe sahiptir. Uluslararası iş hukuku programında pratik ve iş piyasasıyla yakından ilişkili bir yüksek lisans eğitimi verdiği dünya çapında bilinen Debrecen Üniversitesi’nde sunulan dersler ve genel eğitim Avrupa’nın en iyi üniversitelerini bünyesinde barındıran Macaristan’ın ulusal standartlarının dahi çok üstündedir. Üniversitenin yerel, ulusal ve uluslararası şirketler ile oluşturduğu işbirliği ağı sayesinde öğrenciler yüksek lisans eğitimleri boyunca iş süreçlerinin akışı hakkında bilgi sahibi olma fırsatı edinirler.

Debrecen Üniversitesi, hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine yurt olanağı sunmaktadır. Bir ev ortamını aratmayan yurtlarda kalma şansına sahip olan öğrenciler ayrıca Macaristan Avrupa’daki diğer ülkelere kıyasla daha uygun bir emlak piyasasına sahip olduğundan dolayı ev kiralama seçeneğine de yönelebilirler. Konaklama imkanlarının yanı sıra yüksek lisans öğrencilerine cömert kredi ve burs imkanları sunan üniversitenin verdiği en önemli kredi ve burslar Stipendium Hungaricum Bursu, Erasmus Kredisi ve Macaristan devletine bağlı federal kredilerdir. 

Yurtdışında yüksek lisans yapmak ve yurtdışı üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak, ayrıca uluslararası iş hukuku yüksek lisans programlarından birine kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilir; alanında kalifiye eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız