DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Uluslararası Struga Üniversitesi'nde Sınavsız Eğitim Olanakları

Uluslararası Struga Üniversitesi’nde sınavsız üniversite eğitimi alabileceğinizi biliyor muydunuz? Struga Üniversitesi’ne kaydolmak için lise mezunu olmanız yeterlidir. Üstelik herhangi bir sınav şartı gerekmeksizin!

Makedonya’nın kültür ve turizm kenti olan Struga kentinin Ohrid Gölü kıyısında bulunan Struga Üniversitesi, 2008 yılında kuruluşunu tamamlayarak “Uluslararası Struga Üniversitesi” adını almıştır. Üniversitenin uluslararası bir isim ve nitelik taşımasının en önemli nedeni, kuruluş aşamasında dünya çapındaki birçok akademik kurum ve kuruluşça desteklenmesi ve bu desteğin bugün hala sürmesidir. Bu nedenle, Struga Üniversitesi bugün çeşitli ülkelerden gelen akademik kadrosuyla ve global eğitim anlayışıyla tüm dünya tarafından kabul gören bir üniversitedir. 

Uluslararası eğitim anlayışını benimseyen Struga Üniversitesi, yalnızca Makedonya açısından değil, Balkanlar açısından da taşıdığı tarihsel önemle özel üniversiteler arasında ayrıcalıklı bir konuma sahiptir. Üstelik, SÜ, Türkiye’deki çoğu vakıf üniversitesi ile kıyaslandığında çok daha ekonomik bir eğitim fırsatı sunmaktadır. 

Struga Üniversitesi, kuruluşundan bu yana diş hekimliğinden mühendisliğe, hukuktan ekonomiye pek çok popüler programda sınavsız eğitim seçeneklerine sahiptir. Özellikle hukuk fakültesinin sunmuş olduğu kaliteli eğitimden dolayı, sınavsız hukuk eğitimi almak isteyen öğrenciler için son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Struga Üniversitesi, bugün Hukuk, Mimarlık ve Dizayn, Bilgisayar Bilimleri – Mühendislik, Pazarlama ve Finansal Yönetim, Ekonomi ve İş, Dedektiflik ve Kriminoloji, Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler, Diş Hekimliği, Elektro-Mekanik Mühendisliği gibi çeşitli alanlarda yaklaşık 5000’den fazla öğrenciye Avrupa standartlarında kaliteli bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Lisans eğitimine başlamak için herhangi bir sınav şartının aranmadığı Struga Üniversitesi'nden mezun olan bir öğrenci sahip olduğu diploma ile hem uluslararası alanda hem de Türkiye’de iş bulma imkanına sahip olabilecektir. 

Üniversitenin bir diğer benzersiz özelliği ise Makedonca, Arnavutça, Türkçe ve İngilizce olmak üzere 4 farklı dilde eğitim olanağını bünyesinde bulundurmasıdır. Bu yönüyle, Balkanlardaki üniversiteler arasında bu denli zengin dil seçeneğine sahip uluslararası tek üniversitedir. Eğitim dili seçenekleri arasında Türkçe’nin de olması Türkiye’den gidecek öğrenciler için eşsiz bir fırsatı da beraberinde getirmektedir.

Avrupa standartlarına uygun öğrenim veren bir üniversitede, üstelik sınavsız ve Türkçe eğitim imkânı ile Hukuk, Uluslararası İlişkiler ve Politika Bilimleri, İktisadi Bilimler veya Yabancı Diller Fakültelerinden birinde eğitim görme şansını yakalamak sizin elinizde. Struga Üniversitesi’nde sınavsız kayıt işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız sizlere her türlü bilgi ve desteği sağlayacaktır. Geleceğinizi kaliteli eğitim şartları ve uygun yaşam koşulları çerçevesinde planlamak için bizimle iletişime geçin. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız