DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Üniversite Hayatınızı Dolu Dolu Yaşayabileceğiniz  4 Harika Ülke

Ülkemizden pek çok üniversite öğrencisi adayı yurt dışında eğitim olanaklarını araştırıyor. Pek çok kaliteli okulun burada da bulunmasına karşın öğrenciler, üniversite deneyimini daha da özelleştirmek, ayrıca yurt dışındaki üniversitelerin sunduğu farklı eğitim metotlarından faydalanmak için Avrupa’da eğitim almanın nasıl olabileceğini sorguluyorlar. 

Ayrıca dünya genelinde gittikçe artan bir eğitim trendi olarak sınavsız eğitim veren, sınav gerekliliği olmadan öğrenci kabul eden üniversitelerin sayısı da artıyor. Sınav kaygısından muzdarip olmak istemeyen ama nitelikli üniversite eğitimi almak isteyen kişiler, yurt dışında üniversite okumak istiyor. 

Bu yazımızda yurt dışında üniversite okumak açısından pek çok kişinin gitmek istediği ve her birinin kendine özgü avantajları bulunan 4 ayrı ülkeden bahsedeceğiz.

Üst Düzey Mühendislik Okulları İle Almanya

Almanya Batı Avrupa’da endüstri, şehirleşme ve modern kültür alanlarında olduğu kadar yüksek eğitim konusunda da markalaşmış, rüştünü tüm dünya çapında ispatlamış bir ülke. Bu ülkenin üniversiteleri özellikle kaliteli mühendislik, teknoloji bölümlerinde ileri okullarıyla biliniyor. Bu okullar yalnızca eğitim kurumları olmayıp hem Avrupa hem dünya genelinde önemli araştırma ve deney faaliyetlerine önayak olan araştırma tesisleri olarak da varlıklarını sürdürüyor. 
Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı ve ülkemizle çok sayıda tarihsel bağı bulunan bu ülke ülkemizden en çok gidilmek istenen ülkelerden biri. Alman dilini öğrenme ve geliştirme ihtimali de bu ülkede alacağınız kaliteli eğitime bir nişane olarak eklemlenecektir. 

Öğrenci Dostu Şehirleri İle Polonya

Polonya Doğu Avrupa’nın en çok ziyaret alan, yabancı öğrenci ağırlayan ülkelerinden biri. Ne Alman, ne Rus olan bu ülkenin kendine has çekici bir kültürü var. Burada yüksek eğitim almak isteyen öğrenci adaylarının tercih nedenlerinin başında, beşeri bilimler ve teknoloji alanında kaliteli bölümleri bulunan prestijli üniversitelerinin bulunması geliyor. Ayrıca kampüs yerleşimlerinin öğrencilerin ulaşımlarına uygun olarak yapıldığı, bisiklet güzergahlarının her tarafa yayıldığı öğrenci-dostu kentleriyle de bilinmektedir. 

Bu ülkenin yaşam maliyetleri Batı Avrupa’da yer alan Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülkelere nazaran çok daha düşük olduğundan dolayı tercih sebebidir. Ayrıca sınavsız üniversite uygulamalarının yaygınlığı da sınav stresi yaşamak istemeyen öğrenci adayların dikkatini cezbediyor. 

Tasarım ve Sanatın, İlerlemenin Ülkesi: İtalya

İtalya hakkında ne söylenebilir ki? Roma İmparatorluğu’nun kuruluşundan günümüze kadar, her tarihsel dönemde bilinen tüm dünyayı etkileyen olayların yaşandığı, büyük kültürel atılımların yapıldığı, unutulmayacak sanat eserlerinin yapıldığı bir ülke burası. Dünyanın en eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi bu ülkede yer almaktadır ve Avrupa’daki yüksek eğitim geleneğini büyük ölçüde şekillendirmiştir. 

Bu ülkede yaşam maliyetleri uygun denilebilir. Üniversiteleri daha çok moda tasarım, mimarlık okumak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Tabii yalnızca bunlar değil, ülkenin sunduğu zengin sosyal yaşam da pek çokları için İtalya’yı yüksek eğitim için tercih etme sebebi olarak görülüyor. 

Nereye Baksanız Güzellik ve Müzik Bir Arada: Macaristan

Macaristan kendine has keyifli sosyal etkinlikleri ile ünlü bir ülkedir. Her kentinde ayrı bir festival, konser, fuar vb. etkinlik bulabilirsiniz. Ayrıca ülkenin kentleri pek çok tarihi yapıya, müzeye ve sanat galerisine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu ülkenin kültürü, mutfağı Türklerin yaşam tarzı ve damak tadına büyük benzerlikler içermektedir. Hem bu özelliklerinden hem de kaliteli yüksek eğitim imkanlarından dolayı Türkiye’den giden pek çok öğrenci Macaristan’ı tercih etmektedir. 

Yaşam giderleri Batı Avrupa’ya göre daha uygundur, okul harç ücretleri açısından da aynı şey söylenebilir. Ayrıca bu ülkede bazı üniversiteler sınavsız öğrenci kabul etmektedir, sınav stresi yaşamak istemeyenlerin sıklıkla gözünü çevirdiği bir ülkedir. 

Bize Ulaşın

Yurt dışında eğitim olanakları, sınavsız üniversiteler hakkında veya “yurt dışında okumak zor mu?” gibi sorularınız için Draft Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bunu internet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak yapabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız