DRAFT BLOG

Tüm Kosova İçerikleri
Tüm Estonya İçerikleri
Tüm İrlanda İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Üniversite Okurken Avrupa'yı Keşfetmeye Ne Dersiniz?

Üniversite eğitimi yalnızca eğitim ve çalışmadan ibaret değildir elbette. Hayat her yerde olağan akışını sürdürür ve insanları diğer insanlarla, olayları insanlarla birleştirir. Bu durumda yurt dışı eğitimi alan pek çok kişi, yalnızca gelecek kariyerini planlamıyordur. Aynı zamanda yeni deneyimler, yeni maceralar yaşamak ve bu yolda pek çok farklı insanla tanışmak istiyordur. Zaten nerede görülmüş üniversite eğitiminin yalnızca sıkı çalışmadan ibaret olduğu? Avrupa’da okumak için yurt dışına giden arkadaşlarınızın anlattıkları hikayeleri düşünün biraz... Dersleri veya ödevleri mi hatırlıyorsunuz yoksa üniversite arkadaşlarıyla gittikleri partileri, başlarına gelen heyecan verici olaylar mı? Biz açıkçası cevabın ikincisi olduğunu kolaylıkla tahmin edebiliyoruz ve anlattıklarımızı dinlemeniz için sizleri davet ediyoruz.

Schengen Avantajları

Avrupa, üniversite eğitimi için buraya giden öğrencilere büyük avantajlar sağlayan bir coğrafyadır. Bunun tek sebebi kaliteli üniversite eğitimi, zengin sosyal yaşam ve farklı eğlence türleri değildir. Avrupa’da pek çok ülkeyi kapsayan, Schengen Bölgesi denilen bir alan bulunmaktadır. Yani aslında, Avrupa’daki pek çok ülke bu bölge sınırları içerisinde bulunmaktadır. Dolayısıyla bu Schengen ülkelerinden vize aldıysanız Avrupa’daki Schengen bölgesine dahil olan bu diğer ülkelere de serbest dolaşım hakkı elde edersinz. 

Schengen Öğrenci Vizesi ile, üniversite eğitimine ara verdiğinizde, yaz tatillerinde, boşluk bulduğunuz günlerde dilediğiniz şekilde ülke değiştirebilir, oradaki gezilecek yerleri keşfedip doyasıya eğlenebilir; sonra da eğitim dönemi başladığında okulunuza dönebilirsiniz. Örneğin Fransa’da okuyorsanız, okulunuz tatile girdiğinde birkaç günlüğüne Almanya’ya, oradan en heyecanlı ülke olan Hollanda’ya, oradan da tekrardan üniversitenizin bulunduğu Fransa’ya dönebilirsiniz. Eğer düzgün bir plan yaparsanız 2 haftalık bir zaman zarfında bunun gibi gezintileri dolu dolu gerçekleştirebilirsiniz. 

Bize Ulaşın

Böylesine eğlenceli geçecek bir yurt dışı eğitimi için elbette ki önemli bir planlama gereklidir. Eğer nereden başlayacağınızı tam olarak bilemiyorsanız, doğru adreste bulunuyorsunuz. En kaliteli üniversiteleri, en uygun fiyatlı yurt dışı okullarını birlikte bulalım, eğitim sürecinizin başınızdan sonuna kadar da rehberlik hizmetimizle yanınızda olalım. Eğer bundan yararlanmak istiyorsanız uzman eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bunun için sitemizde bulunan online iletişim formunu doldurmalısınız. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız