DRAFT BLOG

Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Slovenya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Üniversite Sınavına Girmeden  Eczacılık Okuyun

Eczacılık; ilaçların sınıflandırılması, dağıtımı ve gözlemlenip ek klinik hizmetler yaratması tekniklerine odaklanan bir tıbbi disiplindir. Dünyada en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden biridir ve dolayısıyla ülkemizden pek çok öğrenci adayı kariyerlerini bu alanda inşa etmeyi düşünmektedir. Ülkemizde de eczacılık eğitimi veren yüksek eğitim kurumları bulunmakla birlikte, bazı öğrenci adayları kendilerine yurt dışında eczacılık okumakla, sınavsız eczacılık eğitimi almakla ilgili tercihlerde bulunuyorlar.

Sınavsız Eğitim

Pek çok hizmet konusunda olanakların olduğu günümüzde sınavsız eczacılık eğitimi de, isteyenler için mümkün. Zira sınav, dünya çapında eğitimsel gerekliliği tartışılan bir uygulama; sınavlara hazırlık, sınav stresi de herkese göre değil. Bu tür olguların ışığında artık sınavsız öğrenci kabul eden üniversiteler bulunuyor, sınavsız girdikleri bölümlerden mezun olan öğrenciler sonra girecekleri denklik sürecinden sonra standart üniversite diplomalarına denk diploma sahibi oluyorlar.

Avrupa’da sınavsız eczacılık eğitimi alabileceğiniz yüksek kaliteli kurumlar mevcut. Bu metinde sizlere bu okulların bazılarından bahsetmek istiyoruz. 

Letonya: Riga Stradins Üniversitesi

1950’lerde kurulmuştur. Letonya'da geleneksel olarak sağlık sistemi ile bu kadar yakın bir şekilde bütünleşen tek üniversitedir. Şu anda dokuz fakülte bünyesinde, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecesi, mesleki ve sürekli eğitim programları sunulmaktadır. RSU’da lise mezunlarından başlayarak doktora derecesine kadar herkes yeni bir nitelik kazanabilir, bilgisini geliştirebilir ve yeni bilgi ve teknolojilerin geliştirilmesine katkıda bulunabilir. 

Slovenya: Ljubljana Üniversitesi

Ljubljana Üniversitesi, Slovenya'nın en eski ve en büyük yüksek öğrenim ve bilimsel araştırma kurumudur ve 1919 yılında kurulmuştur. Bologna Deklarasyonu'na uygun yapılandırılmış kaliteli sosyal bilimler, doğa bilimleri ve teknik eğitim programları ile ünlüdür. Üniversitede yürütülen projeler, yurt içi ve yurt dışında sanat, bilim ve teknoloji alanındaki son gelişmelere ayak uydurmaktadır. Ljubljana Üniversitesi ARWU Şangay, Times THES-QS ve WEBOMETRICS sıralamasına göre dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında listelenmiştir.

Bosna-Hersek: Saraybosna Üniversitesi

1949 yılında kurulmuştur ve Bosna-Hersek’teki en büyük ve en eski üniversitedir. Pek çok farklı alanda geniş bir eğitim yelpazesi ile sosyal bilimlerde, hümaniter bilimlerde, doğal ve teknik bilimlerde, tıp ve sanattaki akademik ve profesyonel eğitimin dengeli bir dağılımını sunmaktadır. Batı Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun yaşam giderlerinin olması bu ülkeyi birçok öğrenci için tercih edilebilir kılmaktadır. 

Yurt dışında eğitim almak, sınavsız üniversiteler ve eczacılık eğitimine dair tüm sorularınız için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bize sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız