DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Üniversite Sınavına Girmeden  Mimarlık Okumak

Mimarlık; her türden insan faaliyetinin kullanımı için binalar tasarlama bilimidir. Mevcut gelenekler, binlerce yıldır devam eden mimarlık birikimine dayanmaktadır ve günümüzde bu alan sanatla iç içe geçmiştir. Yaşam alanlarından dev üretim tesislerine, mimari yapılar hızla modernleşmekte ve nitelikli bilgiyi taşıyabilecek yetenekli mimarlar dünya çapında talep görmektedir. Bu yüzden ülkemizden pek çok öğrenci adayı, daha kaliteli bir eğitim için yurt dışında mimarlık eğitimi seçeneklerini değerlendiriyor.

Sınavsız eğitim uygulamaları Avrupa’da gittikçe yaygınlık kazanmaktadır. Eskiden bazı özel bölümlerde sınırlı olan bu seçenek şimdi sınav sistemi içerisinde yüksek not gerektiren mimarlık, hukuk, mühendislik gibi bölümler için de geçerli. Sınavsız yurt dışı eğitimi seçeneği, sınav stresinden muzdarip olan veya zorlu bir sınava hazırlanacak vakit ve enerjisi olmayan kişiler için pek çok avantajlar sağlıyor. Bu tür eğitim uygulamaları da Batı Avrupa’ya görece daha uygun yaşam maliyetleri olan ülkelerde bulunuyor genellikle. Bu sebeple de yurt dışında sınavsız üniversite eğitimi öğrenciler tarafından fazlasıyla tercih ediliyor. 

Sınavsız mimarlık eğitimi alabileceğiniz en kaliteli okullardan bazılarını sizler için sıraladık. 

Polonya: Varşova Teknoloji Üniversitesi

Bu okul eğitim geleneğini 200 yıllık Varşova teknik okullarından almaktadır. Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer alan bu okul sınavsız üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin birincil tercihlerinden. Polonya, öğrenci dostu şehirleri ve kültürel çeşitliliği fazla olan yapısıyla öğrenci adaylarına unutulmaz bir eğitim deneyimi sunuyor. Bu okulda tüm mühendislik bölümlerinin yanı sıra kaliteli bir mimarlık bölümü de mevcut. Okulda İngilizce dilinde eğitim veriliyor. 

Rusya: Kazan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Sınavsız eğitim uygulamalarının en yaygın olarak uygulandığı ülke Rusya. Ayrıca bu ülke Sovyetler Birliği dönemlerinin birikimi üstünde yükselen köklü bir devlet üniversitesi geleneğine de sahip. Ayrıca yaşam alanlarının pragmatik planlamasıyla öne çıkan şehirleriyle Rusya, kendine özgü bir mimari teknik geleneğine de sahip. Kazan Devlet Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi böylesi bir eğitimi alabileceğiniz kurumlardan biri. Okulda Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinin yanı sıra Grafik Tasarım, Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri, Şehir Planlama gibi bölümler de göze çarpıyor. 

Litvanya: Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi

Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta bulunan bu teknik üniversite de Avrupa’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi listesinde yer almaktadır. Mimarlık eğitiminin yanında Otomotiv Mühendisliği, Mekatronik ve Robotik, Finans Mühendisliği gibi ayrışık bölümler de bulunmakta; okul İngilizce eğitim vermektedir.  500'den fazla uluslararası yüksek öğretim kurumu ile ortak çalışma yürüten VGTU, çok çeşitli uluslararası çalışma alanları ve staj olanakları sunmaktadır. VGTU, yurtdışında Erasmus Değişim Programı kapsamında öğrenim gören öğrenci sayısıyla Litvanya'da liderdir.

Yurt dışında mimarlık okumak, Avrupa’daki kaliteli üniversiteler ilgili merak ettiklerinizle ilgili uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. İnternet sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak bizlerle iletişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız