DRAFT BLOG

Tüm Çekya İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Üniversite Sınavına Girmeden Psikoloji Okumak

Psikoloji en temel beşeri bilimlerden biridir ve hala gelişmeye devam etmektedir. Yurt dışında eğitim almak isteyen birçok öğrenci, kaliteli psikoloji eğitimi veren kurumları araştırmaktadır. Ülkemizde ve pek çok ülkede yüksek puanlar gerektiren bir bölüm olan psikoloji, sınavsız eğitim uygulaması bulunan ülkelerin üniversitelerinde, sınavsız olarak da verilebilmektedir. Uzunca bir süredir sınav stresine girmeden hem eğitim hem de yurt dışında yaşam imkanlarına kavuşmak mümkün.

Yurt dışında sınavsız psikoloji eğitimi veren ülkelerin başında Rusya, Çekya, Makedonya, Bosna-Hersek gibi Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri geliyor. Bu ülkeler Batı Avrupa’yı aratmayan kalitedeki yüksek öğrenim hizmetlerinin yanı sıra görece düşük yaşam ve harç ücretleri ile özellikle ülkemizden pek çok öğrenci adayının dikkatini çekiyor. Bu yazımızda bu ülkelerin bazılarının üniversitelerini kısaca sizlere tanıtmak istiyoruz. 

Çekya: Prag New York Üniversitesi

Bu okulda Orta Avrupa’nın en kaliteli İngilizce müfredatlı yüksek eğitim programları sunuluyor. Eğitim faaliyetleri büyük ölçüde İşletme, İletişim, Finans, BT Yönetimi, Pazarlama, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Psikoloji üzerine odaklanan üniversite Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da prestijli uluslararası üniversitelerle ortaklaşa lisans, yüksek lisans, MBA ve doktora programları sunuyor. 

Makedonya: Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Makedonya, Türkiyeli öğrenciler için büyük fırsat: Hem yaşam maliyetleri pek çok Avrupa ülkesine göre daha düşük, hem de Türkiye eğitim müfredatına paralel eğitim sunan yüksek eğitim kurumlarına sahip. Bu okulların önde gelenlerinden olan, buna ek olarak Türkçe eğitim programı bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya’da Türklerin yoğunlukla yaşadığı Gostivar kentinde yer alıyor. Bu okulun eğitim programları Bologna sürecine ve Türkiye‘de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmıştır.

Bosna-Hersek: Saraybosna Üniversitesi

Bu okul 1949’da kurulmuştur ve farklı bilim alanlarının - sosyal bilimler, hümaniter bilimler, doğal ve teknik bilimler, tıp ve sanat - dengeli dağılımından oluşan bir eğitim yelpazesi sunuyor. Bosna-Hersek’in en eski yüksek eğitim kurumudur. Her akademik yılda, Bologna Beyanatı’na göre üç ya da dört yıllık lisans çalışmaları devam etmektedir.

Yurt dışında psikoloji eğitimi, yurt dışında sınavsız eğitim üzerine merak ettikleriniz ve daha fazlası için Draft Eğitim uzman eğitim danışmanlarına başvurun. Online iletişim formumuzu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız