DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Üniversite Sınavına Girmeden Balkan Üniversitesi'nde  Okuyabileceğiniz Bölümler

Yurt dışında üniversite okumanın en büyük avantajlarından biri de sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırıyor olmanızdır. Üstelik bu okulların çoğu dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer almaktadır. Ülkemizin yorucu sınav stresinden dolayı pek çok öğrenci, istediği bölümü ve okulu kazanamamaktadır. Bu durumda yapılacak en mantıklı seçim elbette yurt dışında bulunan üniversitelerdir. Sınavsız bir şekilde üniversite okuyabileceğiniz Avrupa okullarının başında Balkan Üniversitesi gelmektedir. Üniversite sınavına girmeden Balkan Üniversitesi'nde okuyabileceğiniz bölümleri bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. 

Hangi Bölümlerde Sınavsız Bir Şekilde Okuyabilirim?

2007 yılı itibariyle üniversite statüsüne kavuşan Uluslararası Balkan Üniversitesi; özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır. Bu bölümlerin yanı sıra Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım gibi daha birçok alanda öğrencilerine ücret bakımından düşük kalite bakımından yüksek eğitim imkânı sunmaktadır. Üniversite, ayrıca tüm bu bölümler için %100 burslu eğitim olanağı da tanımaktadır.

Kurum uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Balkan Üniversitesi Hakkında

Balkan Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Ayrıca Erasmus ve Mevlana Değişim programları ile tam olarak bir uluslararası üniversite niteliğindedir. Üniversite içerisinde eğitimin yanı sıra daha birçok aktivitenin de olması üniversitenin etkinlikler konusunda da faaliyetlerini ortaya koymaktadır. İstanbul'a yakınlığı oldukça kısa olan Üsküp'te yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi kaliteli bir İngilizce eğitim sunarak uluslararası üniversite ortamını yaşamak isteyenler için tercih edilebilir. Ayrıca Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından tanınan ve üniversite lisans programları sayesinde sizlere ekonomik üniversite programı sunmaktadır. Ayrıca Makedonya Balkan Üniversitesi'nde %100 burslu okuyabilme imkânı da bulunmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde birçok fakülte yer almaktadır. İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Teknik Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Lisans Fakültesi yer alır. Bu fakülteler içerisinde birçok bölüm bulunmaktadır. Makedonya Balkan Üniversitesi'nde eğitim almak için sınavsız olarak ücretli kayıt yaptırabilme imkânı bulunmaktadır.

Balkan Üniversitesi hakkında çok daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için iletişim formundan bizlere ulaşabilir ya da İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız