DRAFT BLOG

Üniversite Sınavına Girmeden Okuyabileceğiniz Üniversiteler

Yurt dışında üniversite eğitimi alıyor olmanın en büyük avantajı, sınavsız bir eğitim seçeneği sunmasıdır. Üniversite sınavında yeterli puanı alamayan ancak hayallerindeki bölümü okumak isteyen Türk öğrencilerimiz, genellikle yurt dışı üniversitelerini tercih etmektedirler. Avrupa'da bulunan ve dünyanın kaliteli okulları arasında gösterilen bu kurumlar, aynı zamanda uluslararası geçerliliğe sahip diploma programları sunmaktadır. Peki bu okullar hangileridir?

Makedonya Üniversitelerinde Sınavsız Eğitim İmkanı
Sınavsız eğitim denince akla ilk gelen ülke öğrenci dostu olması ile de bilinen Makedonya'dır. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya‘nın Gostivar şehrinde bulunmaktadır ve öğrencilerine sınavsız eğitim vermektedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde toplam 4 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve uzaktan eğitim programları sunulmaktadır. Üniversitede bir çok program mevcuttur. Mühendislikten, hukuk bölümüne, psikolojiden iktisat bölümüne kadar öğrenciler burada eğitim alabilirler. Uluslararası Vizyon Üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Tüm dersler Türkçe olarak verilmekte, Türk müfredatına paralel bir müfredat takip edilmektedir. Eğitim programları Bologna sürecine ve Türkiye‘de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmıştır.

Peki Makedonya'da başka hangi üniversitede sınavsız eğitim verilmektedir? Eğer, yurt dışında hem sınavsız hem de uygun fiyatlarla bir eğitim almak istiyorsanız, Uluslararası Balkan Üniversitesi size hitap eden en uygun seçeneklerden biri olabilir. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Ukrayna Üniversitelerinde Sınavsız Ve Kaliteli Bir Eğitim
Sınavsız eğitimin ikinci adresi Ukrayna'dır. Ukrayna’nın Kharkov şehrinde bulunan Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur ve ülkenin önde gelen okulları arasında yer almaktadır. Ukrayna üniversiteleri arasındaki derecelendirme kuruluşlarına göre, Ukrayna’nın en iyi 200 üniversitesi arasında 61. sırada olup uyguladığı “Sürdürülebilir Gelişim Programının” bunda payı büyüktür. Yüksek nitelikli tarım uzmanlarını yetiştiren bu kurum, gerçekleştirdiği reformlarla Ukrayna Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından “Tarım Bilimlerinde Örnek Eğitim Kurumu” statüsüyle tanınmıştır.

Okullarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız