DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Üniversite Sınavına Girmeden  Özel Üniversite Okumak Mümkün Mü?

Ülkemizde üniversite deyince akla gelen ilk konulardan biri zorlu üniversite hazırlık sürecidir. Aileler çocuklarının iyi bir devlet veya vakıf üniversitesini kazanabilmesi için yüklü miktarlarda masraf yapmakta, gençler de çoğu zaman stres nedeniyle ağır bir yük altında kalmaktadır. Buna rağmen, üniversite sınavı çok yoğun bir rekabet içinde geçtiği için, pek çok öğrenci hayallerine veda etmek zorunda kalmakta, yapılan harcamalar hedefine ulaşamamaktadır. Bu gibi nedenlerden dolayı, “üniversite sınavına girmeden özel üniversite okumak mümkün mü?” ve benzeri soruların yanıtı aileler ve öğrenciler tarafından merak edilmektedir. Biz de bu yazımızda bu sorulara kısaca yanıt vermeye çalışacağız.

Sınavsız Üniversite Eğitimi

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki ülkemizdeki üniversite sınavı büyük ölçüde sadece ülkemizdeki üniversiteleri ilgilendiren bir konudur. Yurt dışında çoğu üniversiteye kayıt yaptırmak istediğinizde, Türkiye’deki üniversite sınavından aldığınız puandan ziyade lise diplomanız ve not ortalamanız önemli taşıyacaktır. Dolayısıyla, yurt dışında ister devlet üniversitelerinde ister özel üniversitelerde sınavsız okumanız mümkündür!

Yurt dışında sınavsız ve kaliteli eğitim alabileceğiniz pek çok özel üniversite veya devlet üniversitesi bulunmaktadır. Bunlardan özellikle Polonya, Ukrayna ve Azerbaycan üniversiteleri son derece köklü ve kaliteli okullar olup bazıları YÖK tarafından kabul edilen dünya sıralamalarında ilk 1000’de yer almaktadır. Bu da mezun olduktan sonra denklik işlemlerinizin daha rahat ilerleyeceği anlamına gelir.

Sınavsız Üniversiteleri İle Makedonya

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi de tercih edebileceğiniz kaliteli özel üniversiteler arasındadır. “International Balkan University” adıyla kurulan IBU, Balkanların tek Türk üniversitesi olup doğrudan ÖSYM kılavuzunda tercih edilebilmektedir. Ayrıca, Türk Lirası ile ödeme kabul etmesi ve sağladığı taksit kolaylıkları da IBU’yu tercih sebebi haline getirmektedir. IBU’da uygun fiyatlarla dünya standartlarında İngilizce eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Vizyon Üniversitesi, tamamen Türkçe ve Türkiye müfredatına paralel hazırlanan müfredatıyla yurtdışında Türkçe eğitim almak isteyenler tarafından yoğun rağbet gören bir özel üniversitedir. 

Yurt dışında sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz özel üniversiteler ve devlet üniversiteleri için uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla irtibat kurabilir, dilerseniz Ankara, İzmir veya İstanbul ofislerimizden randevu alarak yüz yüze görüşmeyi tercih edebilirsiniz. 2021-2022 kontenjanlarımız dolmadan harekete geçin!

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız