DRAFT BLOG

Üniversite Sınavına Girmeden Tıp Okuyabileceğinizi  Biliyor muydunuz?

Tıp okumak birçok öğrencimizin hayali olmalı. Ülkemizde herhangi bir Tıp fakültesine girmek için üniversite sınavından yüksek puan almak gerekmektedir. Öğrencilerimiz tüm sene boyunca yeterli çalışmayı göstermiş olsa da bazen sınav stresi ve kaygısı yaşayarak sınav esnasında heyecanlanıp düşük puan alabilmektedirler. Eğer sınav kaygısı yaşıyor ve istediğiniz puanı elde edemiyorsanız size güzel bir haberimiz var. Yurt dışında bulunan çoğu üniversitede kaliteli bir Tıp eğitimini sınavsız olarak alabilirsiniz. Sadece lise diplomanız ile kayıt yaptırabileceğiniz bu kurumlar dünya standartlarında verdikleri eğitim ile kendilerini ispatlamıştır. Peki bu kurumlar hangileridir?

Bogomolets Tıp Üniversitesi - Ukrayna
Ukrayna'nın en önemli Tıp okullarından biri olan Bogomolets Tıp Üniversitesi, öğrenci dostu olan bu ülkenin en iyi üniversiteleri arasında bulunmaktadır. Sınavsız yurt dışı eğitimin en iyi şekilde verildiği  kurum, ülkenin en iyi entelektüellerinin yetiştiği üniversitedir. Bogomolets Tıp Üniversitesi, kadim ve güçlü bir eğitim-öğretim geleneğine sahip bir kurumdur. Üniversitenin bölümleri arasında Eczacılık, Diş Hekimliği ve Tıp bulunmaktadır. Üniversitenin neden bu kadar saygın bir kurum olduğundan bahsedecek olursak, okulun kurucuları ülkece ve dünyaca ünlü bilim adamlarından oluşmaktadır. N.I. Pirogov, V.A. Karavaev, N.M. Volkovich gibi ünlü isimler Kiev Bogomolets Tıp Üniversitesi’nin kurucularındandır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi - Azerbaycan
Yurt dışında hem sınavsız hem de Türkçe eğitim ile Tıp okumak istiyorsanız Azerbaycan Tıp Üniversitesi'ni tercih edebilirsiniz. Azerbaycan Tıp Üniversitesi Kampüsü; 4 hastane, kapalı spor salonu, 6 öğrenci yurdu, 200 ve 500 kişi iki konferans salonu, spor alanları, 6 adet eğitim binası, kütüphane, birçok klinik, bilimsel araştırma merkezleri, kafeteryalar, büfeler ve daha birçok farklı yapıdan oluşmaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde; 2 ayrı Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Askeri Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi bulunmaktadır.

Varşova Tıp Üniversitesi - Polonya
Avrupa'da İngilizce müfredatlı Tıp eğitimi almak istiyorsanız Varşova Tıp Üniversitesi sizin için harika bir seçenektir. Eğitim programının temel bilim bölümünü tamamlayan öğrenciler, USMLE (Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Lisans Sınavı) I. Adım ve USMLE II. Adımı için programın klinik bölümüne devam etmeye hak kazanırlar. Tıp eğitimine Varşova Tıp Üniversitesi'nde başlamaya karar veren yabancı öğrenciler, kendi ülkelerindeki öğrenci kredilerine başvurarak mali destek alabilirler.

Siz de yurt dışında sınavsız ve kaliteli bir Tıp eğitimi almak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve Draft Eğitim ayrıcalığı ile keyifli bir yurt dışı eğitimi sürecini başlatabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız