DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Staj Desteği
Staj Desteği

Yurt dışına ister üniversite eğitimi ile isterseniz dil eğitimi ile gidin; tüm staj fırsatlarını sizinle paylaşacağız.

Devamı
Üniversite Sınavına Girmeden Türkçe Öğretmenliği Okuyabilir miyim?

Türkçe Öğretmenliği bölümü üniversitelerde okutulan bir lisans bölümüdür ve amacı, Türkçe dersini öğrencilere en iyi ve düzgün şekilde öğretmektir. Türkçe Öğretmenliği bölümü ülkemizde birçok üniversitede okutulmaktadır ancak üniversite sınavından yeterli puanı alamayan öğrenciler yurt dışında bulunan bölümlere yönelmektedir. "Yurt dışında Türkçe Öğretmenliği bölümü olur mu?" diye sorduğunuzu duyar gibiyiz, cevabını hemen verelim; evet. Uluslararası Balkan Üniversitesi yurt dışında bu bölümü okuyabileceğiniz en kaliteli kurumlardan biridir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi İle Öğrenciler Hem Uygun Fiyatlarla  Okuyor

Balkanların şirin ülkesi Makedonya’da 2006 yılında kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi, yurt dışında eğitim için tercih edebileceğiniz üniversiteler arasında özel bir yere sahiptir: Üsküp’te International Balkan University (IBU) adıyla faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizle olan yoğun bağları sayesinde diğer Türk üniversiteleri gibi ÖSYM kılavuzunda da yer almaktadır. Bir grup iş adamı, akademisyen ve entelektüel tarafından Üsküp Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde kurulmuştur. Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin sunduğu bir diğer avantaj da Türkiye’den gelen öğrencilere Türk Lirası ile ödeme ve taksit kolaylığı sağlamasıdır. Geçtiğimiz yıl döviz kurlarında yaşanan ani dalgalanmalar karşısında dik duruş sergileyen IBU’nun bu kararı Türk öğrenciler için önemli bir avantajdır.

Başka Hangi Bölümlerde Okuyabilirim?

Uluslararası Balkan Üniversitesi, özellikle İngilizce müfredatıyla ön plana çıkan kaliteli bir üniversitedir. Bugün artık bir dünya dili haline gelmiş olan İngilizce sunulan eğitim müfredatı, üniversitenin uluslararası niteliğine ve kalitesine büyük katkıda bulunmaktadır. IBU’da eğitim faaliyetleri 7 fakülte ve 28 bölümde sürdürülür. IBU’da eğitim alabileceğiniz fakülteler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Sanat-Tasarım Fakültesi olarak sıralanabilir. IBU’da hayalini kurduğunuz hukuk, bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, psikoloji gibi bölümlerde çok kaliteli eğitim alarak meslek hayatınıza bir adım önde başlayabilirsiniz. 

Uzman Eğitim Danışmanlarımız İle Görüşün

Uluslararası Balkan Üniversitesi, Balkanlarda kendi kültürümüzün sıcaklığında ve aynı zamanda dünya standartlarında İngilizce eğitim alabileceğiniz üniversitelerin başında gelir. IBU hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, alanında uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilerseniz İstanbul, Ankara veya İzmir ofislerimizden randevu alarak bir çay veya kahve eşliğinde tecrübeli ekibimizle yüz yüze görüşebilirsiniz. Ekibimiz, yurt dışı eğitim dünyası ve Balkanlarda eğitim hakkında merak ettiğiniz tüm konuları açıklamaktan memnuniyet duyacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız